Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Super Mario Run Oynayacaklar Mobil Veriye Dikkat!

Sentinus

'boşunaymış' dedirtmeyin be insana..
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    2 Ağu 2016
  • Mesajlar
    11,639
  • MFC Puanı
    906
  • MFC Seviyesi

Super Mario Run için iOS dönemi resmi bir şekilde başlarken mobil veri konusunda oldukça ilginç istatistikler ortaya çıktı.

Super Mario Run adı verilen oyun geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulurken oyun için yapılan mobil veri test sonuçları oldukça şaşırtıcı. Yapılan testlerde oyunun yüksek mobil veri tüketimi yaptığı görülürken özellikle Wi-Fi yerine mobil veri üzerinden oyunu oynamak isteyen kişilerin bu konuda biraz dikkatli olması gerekiyor.
Sunucular Aşırı Yoğun!
Super Mario Run için çok fazla ilginin olması kısa süre içerisinde sunucuların çökmesine neden olurken kısa süreli bağlantı kesintileri yaşanabiliyor. Bu sorunların yanı sıra kişilerin farkında olmadığı bir problemle de karşılaşması mümkün. Testlerde oyunu bir saat içerisinde yaklaşık 60 MB gibi bir veri tükettiği görülüyor. Özellikle gün içerisinde oyunu saatlerce oynayan kişiler için bu tüketim daha da yükselebilir. Bu bakımdan yaklaşık bir haftalık bir süre içerisinde Super Mario Run nedeniyle mobil tüketimlerde GB’lara varan bir mobil kullanım söz konusu olacak. Bu bakımdan mobil veri üzerinden Super Mario Run oynanması noktasında bir kere daha düşünmeniz gerekebilir.
Oyunun bu kadar yoğun tüketim yapması kullanıcılar için oldukça olumsuz bir özellik. Üstelik hilelerin önlenebilmesi adına oyun çevrimdışı desteği vermiyor. Zira basit bölümlerden oluşan oyun için çevrimdışı desteği istenildiği takdirde kolay bir şekilde sağlanabilir.

veteknoloji
 
Üst Alt