• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Süt Reçeli

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Süt Reçeli
zJZRjB.jpg

m160112_a8df6.jpg

1 kilogram yağlı süt
1 su bardağı toz şeker
1 çay kaşığı kabartma tozu veya karbonat

m160112_fceb4.jpg

Öncelikle kullanacağınız tencerenin büyük olmasına dikkat edin. Çünkü süt kaynadıkça kabaracağı için taşma riski olabilir.Tencereye süt ve şekeri koyarak ocağın altını açın.
Kaynamaya başlayınca kabartma tozu ya da karbonatı ekleyin ve ocağın altını kısın.Taşmasının önüne geçmek ve dibinin tutmaması için karıştırmaya devam edin.Sütün rengi yavaş yavaş koyulaşmaya başlayacaktır. Bu aşamada dibinin tutma ihtimali yüksek olduğu için sürekli karıştırmaya devam edin. Sulu muhallebi ya da pekmez kıvamına gelinceye kadar karıştırarak pişirmeye devam edin.Cam kavanoza alınarak soğumaya bırakılır.Soğuduktan sonra buzdolabına alınır ve 2 ay kadar bozulmadan saklanabilir.Karışıma kabartma tozu ekledikten isteğe göre 1-2 tatlı kaşığı kakao eklenerek, kakaolu süt reçeli de elde edilebilir.

m160112_d2c69.gif

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
bu recelin tadını merak ediyorum valla nasıl acaba

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Ben daha önce duymuştum, çok güzel dediler. Bugün görünce paylaştım ama en kısa zamanda yaptıracağım. Sezen

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,220
bulursam alıp bakcam tadına bende abi