• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

tablet android kitkat mı, lollipop mu?

uyusukkontes

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
20
Tablet almayı düşünüyorum, almışken bir kere alacağım iki gün sonra bu ne be demeyeceğim, kazıklandığım fikriyle gerilmeyeceğim bir şey olsun istiyorum. Ve sabahtan beri araştırıyorum iki marka arasında kaldım. Fiyat olarak birbirine yakınlar ama özellikler kafamı karıştırıyor. Karşılaştırma yaptım ama bir çıkar yol bulamadım zira özellikleri google hazretlerine sorduğumda 2015 ve öncesi açılan konular karşıma çıkıyor. Eee hemşo adam o zamandan bu zamana kaç kere yazılım güncellemiştir sorunları gidermiştir değil mi? Bence evet ama maalesef ülkece teknoloji konusunda pek konuşmayı sevmiyoruz onu anladım. En az bir yabancı dilim olsa üşenmeyip arayacağım ama benim yabancı dil bilgim Türkiye'ye hiç gelmemiş bir İngilizin Türkçesi kadar olduğu için yapamıyorum ve bir de sizlere soruyorum.

Şimdi ilk ürün Casper Via8
İşlemci İntel,
İşlelmci teknolojisi İntel Atom
Ekran çözünürlüğü 1280*800
Ekran boyutu 8"
Ips ekran var
Bağlantı özellikleri Micro usb, sd
16 gb dahili hafıza 64 gb arttırılabilir
Ve de Android 5.0 (Lollipop)
371 gr

İkinci ürünüm ise şu an ki kullandığım bilgisayarımla aynı marka Samsung. Ben memnunum bilgisayarımdan ama oğlum sağolsun ekranı kırmaya başladı çok sürmez elimde kalır.

İşlemci teknolojisi Quad Core
Ekran çözünürlüğü 1024*600
Ekran boyutu 7"
bağlantı özellikleri Usb, Usb 2.0 ve wifi direct
8 gb dahili 32 gb arttırılabilir hafıza
TFT ve Lcd ekran
Android kitkat 4.4
310 gr

Mühendis olan beyime göre bütün tabletler aynı, kardeşime sorarsam en az 1000 tl vermem lazım iyisi için. Gönlümden geçen casper via8 bir de siz deyin bakalım siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Konular
124
MFC Puanı
8,290
En güncel sürüm hangisi?
En yüksek işlemci hangisinde var?
En yüksek depolama kapasitesi hangisinde var?
En yüksek çözünürlük hangisinde var?

Bu sorular doğru ürünü aldırır. Kıyaslama yapmak için şu siteye gir
http://kiyas.la

uyusukkontes

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
20
İlk iki sorunun cevabını bende arıyorum bulamıyorum.
Alacağım mağazanın sayfasında karşılaştırma yaptım aklıma Casper yattı biraz daha arayayım bakalım.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
O attığım siteye girip bütün modelleri kıyaslayabilirsin. Bide nerede kullanacağına bağlı. Oyun için güçlü bir tablet lazım ama sade film falan izlerim diyorsan 300 liraya da tablet var.

Bence en iyisi tablet pc :sigara

uyusukkontes

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
20
Sadece nette takılmak, film indirmek&izlemek, kitap okumak için alacağım tableti ve de muhtemelen bir sürü uygulama indireceğim. Ama verdiğim paraya değmeli iki güne bir sıkıntı çıkarmasın. Şimdi ki bilgisayarımı da 600 tlye aldım 4 yıl önce daha bir kere servise gitmedi. İlk gün ki gibi hızlı o kadar film/oyun indirmeye, uygulamaya...vs rağmen. O yüzden kararsız kaldım.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Sadece nette takılmak, film indirmek&izlemek, kitap okumak için alacağım tableti ve de muhtemelen bir sürü uygulama indireceğim. Ama verdiğim paraya değmeli iki güne bir sıkıntı çıkarmasın. Şimdi ki bilgisayarımı da 600 tlye aldım 4 yıl önce daha bir kere servise gitmedi. İlk gün ki gibi hızlı o kadar film/oyun indirmeye, uygulamaya...vs rağmen. O yüzden kararsız kaldım.

Bana sorarsan çok para verme. 1000 TL nedir ya tablet için. Bildik bir marka al. Yeterli :sigar