Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tektaş pırlanta? Tektaş pırlanta alırken neler dikkat edilmeli? Tektaş pırlantanın Evlilikte Yeri?

ReiS

 ‬
Co Admin
 • Üyelik Tarihi
  8 Ara 2012
 • Mesajlar
  17,181
 • MFC Puanı
  6,001
 • MFC SeviyesiErkekler tektaş pırlantanın önemini bir türlü kavrayamasalar da kadınlar için biçim olarak küçük olsa dahi çok değerli manaları vardır. Başlıkta da belirttiğimiz üzere tektaş pırlanta kadınlar için evliliğin sembolü anlamına gelmektedir. Özel anlar ve günler kadınların hafızalarından asla silinmezler. Sizi evlilik teklifi ettiğinizde elinizde tektaş pırlanta ile hatırlamasını istemez misiniz?

Kadınların tektaş pırlantaya duyduğu bu özel arzu onları bu konuda uzmanlaşana kadar incelemeye sevk ediyor ve hal böyle olunca da binlerce model arasından beğenilecek tektaş pırlanta bulmak erkekler için biraz süreci uzatıyor. Erkeklerin bu durumda tektaş pırlanta alırken dikkat edeceği husus nedir bunlardan bahsedelim.

Tektaş Pırlanta Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Renk, karat, berraklık bütün bunlar pırlanta seçerken hem görüntü açısından hem de fiyat açısından farklılık göstermesine neden olan özelliklerin başında gelmektedir.

Karat pırlantanın büyüklüğü değil ağırlığını ölçmeye yarayan birimdir. Bazı pırlantalar daha büyük ama karatı daha az iken, bazıları daha küçük olmasına rağmen maddi anlamda daha cüretkârdır. Renk açısından ele almak istersek bu özellik pırlanta için büyük önem arz etmektedir. Asıl pırlantalar rengi berrak olanlardır. Renkli olanların çoğu işlem görmüş olmakla birlikte saf yani şeffaf pırlantaya göre fiyat anlamında daha uygundur. Bunun yanı sıra kendiliğinden renkli olanlarda vardır ki bunlar piyasada çok az olduğundan fiyatları şeffaf renk pırlantalarla aynı düzeydedir. Tektaş pırlantanın kalitesi düşmeye başladıkça renk sarıdan kahverengine doğru gitmektedir.

Tektaş pırlanta seçiminde önemli diğer bir husus ise kesimdir. Çok farklı kesim örnekleri vardır. Bunlardan bazıları; yuvarlak, prenses, damla, oval, kalp, zümrüt, yastık, markiz olmaktadır.

Bu özelliklerden sonra en önemli hususa gelelim. Sertifika tektaş pırlanta için bir nevi kimliktir. Herhangi sıkıntıda sertifika ile yapabileceğinizi ve bunun yokluğu halinde yine doğacak sıkıntılar da hiçbir hak iddia edemeyeceğinizi unutmayın. Bu yüzden alacağınız tektaş pırlantanın sertifikası olmasına özen gösterin.
 

Çekil şurdan salak

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  1 Ağu 2017
 • Mesajlar
  305
 • MFC Puanı
  0
 • MFC Seviyesi

Hala pirlantamin kaç karat olduğunu bilmiyorum. Hiç anlamam bu işlerden.
 
Üst Alt