• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Terk eden sevgiliye haddini bildir!

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Size bu yazıda intikamı değil ama sizi terk edene “Ne yaptım ben?” sorusunu sordurmanın yollarını anlatacağım. Sizi terk edeni ‘değersizleştirirseniz’ kendi açınızdan ufak çaplı bir intikam da almış olursunuz.

Nasıl mı? Okuyun lütfen...

1- İRTİBAT KURMA

Kesinlikle aramayacaksın. Mesaj yollamayacaksın. İnternetten irtibat kurmayacaksın. “Ama doğum günü”, “Ama çok hastaymış” gibi bahanelerin arkasına sığınmayacaksın. Çok çok zorunlu hallerde aramak durumunda kalırsan mümkün olduğunca kısa görüşüp sadece o konuyla ilgili konuşacaksın. Nasıl olduğunu falan sormayacaksın. Telefonu kapatırken “Kendine iyi bak”, “Görüşürüz” gibi cümleler de kurmayacaksın.

2- ARARSA UZATMA

O ararsa telefonu açacak ve aramasından rahatsız olmuş, bir an önce kapatmak istermiş gibi konuşacaksın. İmalı cümleler sarf etmeyeceksin. Örneğin “Nasılsın?” diye sorduğunda asla “İyi olmaya çalışıyorum” gibi cevaplar vermeyeceksin. “Bu ara çok yoğunum, kapatmam gerekiyor” deyip telefonu sen kapatacaksın. Böyle yaptığında seni tekrar arayabilir, “Bu kadar mı çabuk vazgeçtin benden?” gibi sorular sorabilir. Ona “Hayat devam ediyor, kimse aşk acısından ölmüyor” diye cevap ver.

3- ESKİ ARKADAŞLARINA DÖN

Sevgiliyken görüşmeni istemediği arkadaşlarınla görüşmeye başlayacaksın. Birlikte dışarı çıkacaksın, eğleneceksin. Üstelik bu gezmelerde bir zamanlar onun gitmeni istemediği yerlere gideceksin. “İyi de nereden haberi olacak?” deme, mutlaka olur.

4- GİYİMİNİ, SAÇINI DEĞİŞTİR

Siz sevgiliyken, giyim tarzına, saç şekline karışıyordu değil mi? Şimdi özgürsün. İstediğini giyebilir, istediğin saçı yaptırabilirsin. Seni değiştiremediğini, sadece dönüştürmeye çalıştığını ama başarılı olmadığını göstermelisin. Mutlaka haberi olacak ve afallayacaktır.

5- SENİ GÖRMESİNİ SAĞLA

Onun bulunabileceği yerlere gitmekten çekinme. Ama asla yalnız gitme. Karşı cinsten biriyle gidip sevgili gibi de görünme. Bu seni onun gözünde ‘ezik’ konumuna sokar. Ama grup halinde gidip onun gözünün önünde eğlenirsen hedefi 12’den vurmuşsun demektir. Gittiğin yerde de hiçbir şey olmamış, bu ilişki hiç yaşanmamış gibi davranacaksın. Onu gördüğünde sadece hafif bir gülümseme ile selam verecek ve konuşmayacaksın. Gelip hatırını sorarsa birkaç kısa cümleyle geçiştirip eğlenmeye devam edeceksin.

6- KİMSEYE ONU SORMA

Bir arkadaşıyla karşılaştığında asla onunla ilgili “Ne yapıyor? Nasıl?” gibi sorular sormayacaksın. Hiçbir şekilde ondan söz etmeyeceksin. Çünkü emin ol arkadaşı ona “Eski sevgilinle rastlaştık bugün” diye lafa girerse, “Beni sordu mu?” diyecektir. Arkadaşı ise “Hayır hiç sormadı” dediğinde moraracaktır. Arkadaşı sana “Ayrıldığınızı duydum, nasılsın iyi misin?” diye sorarsa “Tabii ki iyiyim, ondan önce de vardım, şimdi de varım” diyeceksin.

7- PİŞMANLIK DUYMA

Bu ilişkide hatalı olan sen değildin. Öyleyse ilişkiden pişmanlık duymak yerine “Güzeldi, yaşandı ve bitti” mantığını beynine yerleştireceksin. Ayrılık hüznünü paylaşmak isteyen arkadaşlarına “Ne yani evlenecek miydik? Her ilişki gibi süresi doldu ve bitti. Büyütecek bir şey yok” diyeceksin. Bu onun kulağına gidecek mi? Gidecek. Böyle dedikodular çok sevilir çünkü.

8- İŞİNE, OKULUNA SARIL

Sevgili yoksa insana çok zaman kalır. Spor yapmak insanı eski sevgiliyle ilgili düşüncelerden uzaklaştırır. Ayrıca daha zinde ve fit olacağından eski sevgilin seni gördüğünde “Ben kimi terk etmişim?” diyecektir. Okuluna ve işine de ağırlık ver. Onun yüzünden belki sınıfta kaldın, belki işinde terfi edemedin. Şimdi acısını çıkarma zamanı. İlişkiniz sırasında sana “Beceriksiz” demişse, bunun böyle olmadığını da kanıtlayabilirsin.

9- HEDİYELERİ GERİ GÖNDER

Özel günler için aldığı tüm hediyeleri paketle ve geri gönder. Altın, pırlanta gibi değerli hediyeler varsa onları gönderme, sat. Diğer hediyeleri gönderirken içine, “Aldığın yüzüğü, kolyeyi geri gönderemiyorum çünkü sattım. O parayla tatile çıkıyorum” gibi bir not yaz. Bu onu delirtecektir. Sende kalan eşyaları varsa onları da mümkünse çöp poşetlerine doldur ve bir kargo şirketiyle adresine gönder. Bu hareketin “İşte gözümdeki değerin bu” anlamına gelecektir.

10- ÖLDÜRÜCÜ DARBEYİ VUR

Öldürücü darbe yeni flörtün olacaktır. Mümkünse yine ortak çevrenizden seçeceğin bir sosyal arkadaş (sevgili değil dikkat!) yeni partnerin olarak yanında boy göstermeye başladığında şaşıracaktır. Cıvıl cıvıl halin, neşeli tavırların, bakımlı görüntün bu yeni flörtle birleştiğinde o soruyu sordurmayı garantilemişsin demektir. Hangi soru mu? “Ben ne yaptım Tanrım?” sorusu.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
terk edilsem de terk etsem de üzülürüm..
Ve eylemin aktif oyuncusunun hangi taraf olduğunu çok önemsemiyorum..
Çünkü orda önemli olan, mutlu olacağına inandığın, hayaller kurduğun ilişkinin bitmiş olması..
Kim bitirrse bitirsin o sadece önemsiz ve minicik bi detay oluyor benim gözümde...

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Yazilani yasamaya devam * ..

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Ne yazmışlar bize o belli mi?

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
1 i uygularım ben daima..
Hiçbir şekilde iletişim kurmamak lazım.. haber bile almamak, hatta alacak haber kanallarından bile uzak kalmak lazım..
Dirayetli durmak en sağlıklı davranış oluyor bu durumlarda..

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Kadınlar dondurma çikolata yiyip saçlarını kestiriyor diye düşünüyordum ayrılınca ?
Telekkürler bubilgiler için ?

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Kurtulduğuma seviniyorum.. Ne uğraşacağım..