• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tuba Ünsal’ın Maria Puder olma serüveni!

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Tuba Ünsal’ın Maria Puder olma serüveni!

Bugüne kadar en çok okunan romanlar sıralamasında zirveden inmeyen Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonnası, şimdi tiyatro sahnesinde canlandırılacak. Hikayedeki Maria Puder karakterine Tuba Ünsal can verecek. Ünsal, "Maria Puder rolü için hem içsel, hem fiziksel büyük bir değişim geçirdim" diyor.

Tuba Ünsal, bugünlerde Sabahattin Ali’nin kült romanı Kürk Mantolu Madonna’daki Maria Puder’i sahnede canlandırmanın heyecanı içerisinde. Geçtiğimiz yıl tiyatroya geçtiğimiz yıl giriş yapan Ünsal, kendi ismini verdiği Tuba Ünsal Prodüksiyon ile oyunu sahneleyecek. Müzikleri Sezen Aksu, resmi Ahmet Güneştekin tarafından yapılan oyunun yönetmenliğini Engin Alkan üstlenecek. Hürriyet’e konuşan Ünsal, Puder rolüne nasıl hazırlandığını anlattı… İşte, açıklamalarının satırbaşları:
“Maria Puder rolü için hem içsel, hem fiziksel büyük bir değişim geçirdim. Öncelikle ses tonumun biraz koyulaşması gerekiyordu. Ses koçuyla çalıştım, şan dersleri alıyorum. İki ay önce keman öğrenmek için derslere başladım. ‘Başaramazsın’ dediler ama oyunda çalabilir hale geliyorum, umarım ellerimin titremesini durdurabilirim. Bu arada 17 yaşımdan beri saçlarımı kesmemiştim, ilk kez bu kadar kısa kesildi, hatta 10 yıldan beri ilk kez saçıma boya sürüldü. Koyu kestane oldu. Gözlerime siyah lensler takıldı.

‘KENDİMİ TANIYAMIYORUM’

Hâlâ kendimi tanıyamıyorum. Tabii içselleştirmem gereken bir dünya var. Maria Puder o kadar değişik ve farklı bir kadın ki, içi paramparça, yara dolu. Onun gidip gelmelerini, dünyasını anlamak için çok zorlandım ve bir süre o dünyada kalmam gerekti.
(Oyun için düzenlenen) Toplantıya şiş gözlerle uykusuz şekilde gittim, üç saatlik konuşmanın sonunda sahnelenişten hayallerime kadar her şeyi anlatıp onu ikna edebildim. O gün kostümlerin Murat Türkili tarafından tasarlanmasından müziklerinin Sezen Aksu tarafından yapılmasına kadar her şeyi hayal ettim. Engin Alkan'a söz verdiğim ekibi kurabildiğim için çok mutluyum. Sıra provalara geldi, bütün ekip kamp yaptık. Sezen Aksu'nun ikna olması benim için en önemli şeylerin başıydı. O inanırsa herkesi ikna edebilirim diye düşündüm. Projeyi bu heyecanla anlatınca duygularıma ortak oldu ve harika bir şarkı hazırladı. Ahmet Güneştekin tabloyu çizmeyi kabul etti.

‘YÖNETMENİMİZ ‘SEN MARIA PUDER’SİN’ DEDİ’

Engin Alkan ülkenin en saygıdeğer yönetmenlerinden, ona ‘Aklında Maria Puder'i oynamak için böyle bir şey yaptığım düşüncesi olmasın, kiminle çalışmak istiyorsan, ben yine de yapımcı olacağım’ dedim. O gün üzerimde Berlin'den aldığım askeri bir kep vardı. Bana ‘Geldiğimden beri seni izliyorum. Sen Maria Puder'sin’ dedi. Ve çalışmalara başladım.

Maria Puder, yaralı, kırılgan, sevgiye aç, hor görülmüş, müthiş kuvvetli ve azimli. O dönemin dünyasında erkeklere başkaldırmış, tek başına geçinen ve bütün normların dışında bir kadın. Ortak noktalarımıza bakınca beni de hayatta kimse doğru bildiğim şeyden vazgeçiremez. Bugüne kadar kimsenin kabına uymadım.AŞK İÇİN BÜYÜK EMEKLER HARCANMIYOR Bir şeye ne kadar emek harcarsan o kadar önemlidir. Ama artık aşk için büyük emekler harcanmıyor. Kolay ulaşılan kolay kaybediliyor. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle ‘Ulaşamazsan aşk olur’ lafı gerçekçiliğini yitirdi.”

MİRGÜN CABAS: MARİA’YLA VAKİT GEÇİRMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM

Tuba Ünsal’ın eşi, televizyoncu ve gazeteci Mirgün Cabas ise eşinin kafasında bekleyen birkaç ‘imkânsız' proje olduğunu belirterek, “Hayata karşı iştahı, iş yapma konusundaki becerisi, olmayanı oldurma konusundaki inadı, onu son birkaç yılda gözükara bir girişimci haline getirdi. Ama Tuba'nın asıl özelliği giriştiği işleri herkes gibi yapmaması. O ‘Kürk Mantolu Madonna'da yalnızca kendisinin hayal edebileceği bir şeyi, yalnızca kendisinin akıl edebileceği yollarla, yalnızca kendisinin cesaret edebileceği büyüklükte yaptı. İçinden dirayetli bir yapımcı çıkardığı yetmezmiş gibi bir de olağanüstü Maria Puder çıkardı. O Maria'yla biraz daha fazla vakit geçirebilmek için, doğrusu sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaptı.