Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tunceli Aile Destek Merkezi Açıldı

Challenger

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
İstanbul
  • Üyelik Tarihi
    7 Eki 2012
  • Mesajlar
    83
  • MFC Puanı
    4
  • MFC Seviyesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'den telekonferans yöntemiyle katıldığı törenle Tunceli Aile Destek Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, Vali yardımcıları Ali Güldoğan ve Eşref Yonsuz, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, kurum müdürleri, aile destek merkezi çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Merkez hakkında bilgi veren Vali Hakan Yusuf Güner, çalışma çağında ancak meslek sahibi olamayan kızlara, kadınlara, ailelere destek olacak Aile Destek Merkezi'nin kadınların çocuklarını getirebilecekleri, psikolojik destek isteyebilecekleri, aynı zamanda mesleğe dayalı, hayata dayalı çeşitli branşlarda kurslar alabilecekleri bir yer olduğunu vurguladı.
Güner, "Tuncelililere, özellikle kızlarımıza, kadınlarımıza yeni bir pencere açacak bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Açılacak kursların malzemelerinin, ihtiyaç duyulan materyallerin merkez tarafından karşılanacağını kaydeden Güner, merkezin insanlara hayal, umut, heyecan ve katkı sağlamasını diledi.
Merkezin açılışı, Başbakan Erdoğan'ın Mardin'den telekonferans yöntemiyle katılmasıyla gerçekleştirildi.
 
Üst Alt