• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ümit ile Kadın Futbolu Haberleri

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
“KADIN FUTBOLUNU GELİŞTİRMEK BEŞİKTAŞ İÇİN BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ”

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Mutlucan Zavotçu panelde şöyle konuştu:

“Süper Lig’de üçüncü sıradayız. Altyapımızda 100’e yakın oyuncumuz var. Bütün kategorilerde Milli Takım’a oyuncu gönderen ilk ve tek kulübüz. Amacımız kadınların futbol oynayabileceğini göstermek. Bugünün genç kızlarına, yarının annelerine dokunarak kadın futbolu oynamalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bunun da şampiyonluklardan daha değerli olduğunu düşüyoruz. Futbolun, çocukların hayatlarına hazırlanmasında katkısının büyük olduğunu bilerek Beşiktaş Kulübü olarak kadın futbolunun geliştirilmesini sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz. Avrupa ve Amerika’da aileler kızlarının futbol oynamasını istiyor ve futbol okullarına kayıt ettiriyor. Umarız önümüzdeki yıllarda bizde de bu yönde bir artış olur.”

“FEDERASYON OLARAK AMACIMIZ KALİTEYİ KAYBETMEDEN BÜYÜMEYİ GERÇEKLEŞTİRMEK”

Panelde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbolu Sorumlusu Onur Zayim Türkiye’de üç kadın liginin ve 100’ün üzerinde takımın olduğunu ifade etti. Zayip “Federasyon olarak amacımız bunu kontrollü olarak büyütmek. Kaliteyi kaybetmeden büyümeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Milli takım hocalarımızın belli yaş kategorilerinde göze çarpan öğrencilerimizi Türkiye’nin 6 farklı kamp merkezinde bir araya topluyor. Bu merkezlerde futbol derslerinin yanı sıra drama, satranç, kitap okuma gibi dersler de veriyoruz” dedi.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
DUYURU ! Anadolu Üniversitesi Kadın Futbolcu arıyor
Anadolu Üniversitesinin 2 ye bölünmesi nedeniyle oyuncu eksiği bulunmaktadır.
Anadolu Üniversitesi Kadın Futbol takımı için Türkiye genelinde Açık Öğretim Üniversitesine kayıtlı sporcular Antrenör Osman Zafer‘e ......................... nolu telefondan ulaşabilir.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
19 yaş altı milliler Elit Tur maçları için İngiltere'de
Eleme Turu'nu geçerek Elit Tur'a kalan Türkiye 19 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, 3-9 Nisan tarihleri arasında ev sahibi İngiltere'nin yanı sıra İtalya ve İsveç ile karşılaşacak. Grubu lider bitiren takım diğer 6 grubun lideri ve ev sahibi İskoçya ile birlikte Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele edecek.
29 Mart Cuma günü TFF'nin Riva'daki tesislerinde toplanan kafile bugün İngiltere'ye hareket etti. 20 kişilik aday kadroya yurt dışından 2 isim davet edilirken, yurt içinden ise 13 farklı takımdan oyuncu çağrıldı.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
Fatih Vatanspor’dan Hakkari’ye destek
futbolkadin Nisan 01, 2019

Futbolda Kadınlar 1’nci Lig takımlarından Fatih Vatanspor, Hakkari’nin Kırıkdağ Köyü’nde Şehit Yarbay Mesut Kuru İlkokulu’na destek kampanyası düzenledi.
Vatanspor Kulübü Başkanı Hasan Büyükdoğan, “Malzemeleri temin ettik ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Fatih Vatanspor olarak bunu üstlendiğimiz için de kendimizi mutlu hissediyoruz” dedi.
KARTAL: SPORUN DOSTLUK VE KARŞELİK OLDUĞUNU GÖSTERMEK İÇİN BUNU HAYATA GEÇİRDİK
Futbol hakemliğini bıraktıktan sonra camianın içinde kalan ve hizmetler vermeye devam eden spor adamı Binali Kartal, köydeki gençlere spor malzemesi, kitap ve kalem desteği göndermek için kampanya yaptıklarını ifade ederek, “Kadınlar 1’nci Lig mücadelesi için 10 Mart’ta Fatih Vatanspor, Hakkarigücü ile karşılaşmak üzere Hakkari’ye gitti. Orada çok sıcak karşılandık. Orada da Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi hakem arkadaşlarımız vardı. Hakem arkadaşımız Olcay Yıldırım bizi bir köye davet etti. Fatih Vatanspor Başkanı Hasan Bey, Hasan Uzun ile bizi görevlendirdi. Köye gittiğimizde futbola çok yatkın ve futbolu çok seven gençleri gördük. Yanımızda bir tane top götürmüştük ve onu hediye ettik. Fatih Vatanspor Yönetim Kurulu bir karar aldı ve köydeki gençlerimize spor malzemesi, kitap ve kalem göndermek için bir planlama yaptılar. Onu hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hasan başkan, Haydar Bey, Hakan Ergin ve Mehmet Saka ile birlikte bunu gerçekleştiriyoruz ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Orada yaşayan kardeşlerimizle spor aracılığıyla birliktelik sağlamak amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Sporun birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik olduğunu göstermek için böyle bir organizasyonu hayata geçirdik” diye konuştu.
BÜYÜKDOĞAN:

MALZEMELERİ TEMİN ETTİK VE BUNUN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ
Fatih Vatanspor Başkanı Hasan Büyükdoğan da, destek kampanyasıyla ilgili olarak şunları söyledi;
“Fatih Vatanspor olarak 10 Mart’ta Hakkari’ye 1’nci Lig mücadelesine gittik. Binali Kartal hocamızın öğrencilerinden bir hakem kardeşimiz maçımıza gelmişti. Ayrıca kendisi Hakkari’nin Kırıkdağ Köyü’nde Şehit Yarbay Mesut Kuru İlkokulu’nda öğretmenlik de yapıyor. Orada bazı eksiklikler olduğunu biz de gördük ancak kendisi de söyledi. Binali hocam ve diğer yöneticilerimizle birlikte eneler yapabileceğimiz konusunda istişareler yaptık. Defter, kalem, kitap ve futbol malzemelerini nasıl toplar ve göndeririz diye konuştuk, toplardık ve oraya ulaştıracağız. Malzemeleri temin ettik ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Fatih Vatanspor olarak bunu üstlendiğimiz için de kendimizi mesut hissediyoruz” açıklamasını yaptı.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
U16 Kız Milli Takımı, Yunanistan'ı 1-0 yendi
U16 Kız Milli Takımımız, Polonya'da katıldığı UEFA Gelişim Turnuvası ilk maçında Yunanistan'ı 1-0 mağlup etti. Milli Takımımızın golünü 75.dakikada Zeynep Kerimoğlu kaydetti. U16 Kız Milliler, UEFA Gelişim Turnuvası ikinci maçında 5 Nisan Cuma günü ev sahibi Polonya ile karşılaşacak.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
U19 Kadın Milli Takımımız İngiltere’ye 7-0 mağlup oldu

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
KONAK BELEDİYESPOR RAHAT KAZANDI
Kadın Futbol 1.Lig ekiplerinden Konak Belediyespor deplasmanda konuk olduğu Karadeniz Ereğli Belediyespor’u 2-0 lık skorla mağlup etmeyi başardı.

Şampiyonluk için bütün şartları zorlayan Konak Belediyespor 28′ Cosmina Dusa’nın kafa golüyle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.
Maçın 2.yarısında da kontrolü elden bırakmayan İzmir ekibi 87′ Busem Şeker’in golüyle skoru 2-0 a getirerek maçta son sözü söyledi.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUK İPİNİ BIRAKMADI
Maça iyi ve istekli başlayan Beşiktaş rakibi karşısında ilk golü 12′ Zeynep Gamze Koçer ile buldu.İlk yarıda son sözü ise 33’da Esra Erol söyledi ve soyunma odasına önde giden taraf oldu.
Maçın ikinci yarısında da aynı istekle oynayan Siyah Beyazlılar ‘a üçüncü golü Amed Sporlu Büşra Becerikli 63’ da hediye etti.77’da Çiğdem Belci farkı 4 ‘e çıkartırken 81’Arzu Karabulut maçtaki son sözü söyleyen isim oldu.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
gel yaşa gör
Arzu: İlk başlarda ailem okulumu etkileyeceği gerekçesiyle futbol oynamamı istemese de ilk kez Türk Milli takımı formasını giydikten sonra babam “3 oğlumdan bir şey olmadı bari kızımdan olsun” diye söylemişti. Arzu: Ailelerden çocuklarına güvensinler.. Tabi ki çocuklarını ellerinden tutup parka getirsin, en güzel oyuncukları alsın ancak spor salonlarından kesinle uzak tutmamalarını istiyorum. Bugün futboldan ekmeğimi kazanıyorum. Kendime ait arabam var.. Bunu akıllarına getirsinler. Kadınlar Futbol 1. Lig’de mücadele eden İdmanocağı’nın 26 yaşındaki forveti Arzu Karabulut Sonnokta Gazetesi’ne içini döktü.. Geçtiğimiz sezon gol kraliçesi olan, bu sezon çok ciddi sakatlıklar geçirmesine rağmen eski günlerini aratmayan Arzu velilere de çok önemli mesajlar verdi. Spora başlangıç anından İzmir’de başlayan Türkiye macerasına Trabzon’da devam eden tecrübeli forvet, Türkiye ile Almanya Kadın futbol arasındaki farkı da objektif bir şekilde yorumlarken gelecek nesle güvendiğini dike getirdi. 5 yaşında futbola başlayan Arzu, “Aileler spora destek vermediği zaman başarı gerçekten çok zor gelir. Onlara her gün dua ediyorum” ifadelerini kullandı. GENETİK HERHALDE Arzu Karabulut ve futbolculuk.. Neden? Nedenini bilmiyorum. Almanya Köln’de doğdum.. 5 yaşından beri futbola oynuyorum. Ana okulda futbol maceram başladı. 3 abim var onlar da o zaman futbol oynuyordu. Pazar gününü iple çekerdim. Onların maçlarını dahi topla beraber izlerdim. Boş kaldığım zaman da futbol oynardım. Babam da futbol oynadı. 3 abinin yanında tek kızdım.. Genetik herhalde (gülerek) 9 YAŞINDA KULÜBE GİRDİM İlk kulüple tanışman kaç yaşında oldu? 9 yaşında Fortuna Köln’de futbol oynamaya başladım. Orada uzun yıllar futbol oynadım. 14 yaşından Almanya milli takıma seçildim. Aynı yıl Türk milli takımından da teklif aldım. En büyük şansım belki de dönüm noktam Almanya Milli takım antrenörümdü.. Türkiye’yi de görmemi ve ondan sonra karar vermemi istemişti.. Ben de Türk milli takımını seçmiştim. Sonrasında bir çok kulüpten teklif gelse de ailemin yanında olmak isteyişimden dolayı Bayer Leverkusen’e transfer oldum. ÖNCE İSTEMEDİLER Bu süreç zarfında ailen futbol oynamanı nasıl karşıladı? İlk başta okulumu etkileyeceği gerekçesiyle istemediler. Önce okulun bitsin sonra hayatına yön verirsin demişlerdi. Almanya’da muhasebe okudum.. 14 yaşımda Türk Milli takımına seçildiğimde babam “3 oğlumdan bir şey olmadı bari kızımdan olsun” diye söylemişti.. Ben de onu hiçbir zaman yanıltmamak için çalıştım.. DESTEK OLMADAN OLMAZ Aile desteğinin spor üzerindeki etkisi nedir? Özellikle abilerim bana çok inandı. Her şey zaten zamanla gelişti. Başarı elde edince bana daha da destek oldular. Aileler spora destek vermediği zaman başarı gerçekten çok zor gelir. Onlara çok teşekkür ediyorum. Özellikle de her gün anneme dualar ediyorum.. Bir kadın olarak onun bana güvenmesi çok önemliydi.. Çünkü o futbolu sevmiyordu.. Ama inandı ve futbolcu bir kızın annesi oldu. (gülerek) 14 YAŞINDA MİLLİ FORMAYI GİYDİM Türk milli takımına seçilme serüvenin nasıl başladı? 2005 yılıydı. O zaman Türkiye’de sadece U19 yaş kategorisi vardı. Almanya’dan 5-6 gurbetçi de Türkiye’ye elemelere gelmiştik. 50-60 futbolcudan oluşan bir kampta yer aldım. İlk 20’ye seçilmiştim. Ardından 11’de yer bulmaya başladım ve 14 yaşındaydım. Kampın ardından ailemin yanına döndüm. O zamandan bugüne kadar bir kez olsun pişmanlık duygusu yaşamadım. TARİF EDİLEMEZ DUYGU Türk Milli Takımının bir parçası olmak nasıl bir duygu? Bunu tarif edemem. İstiklal Marşını yürekten söylemek gerçekten çok güzel.. Belki Almanya milli takımı seçmiş olsaydım çok daha güzel yerlere gelecektim. Çünkü bir çok arkadaşım aktif futbol yaşantısına çok iyi yerlerde devam ediyor.. Sonuçta bir bayrağın altında isteksiz oynamaya beni kimse zorlayamazdı. KENDİ TERCİHİM Türkiye maceran nasıl başladı? Bayer Leverkusen’de 5 yıl futbol oynadıktan sonra bir çok kulüpten teklif aldım. Ancak ailem okulu bitirmemde ısrarcı oldular. Okulu bitirdikten sonra Türkiye de futbol oynamak istedim. Formasını giydiğim ülkemin daha iyi noktalarda olmasını istediğimden dolay Türkiye ilk tercihimdi. Konak Belediyespor’a transfer olarak başladım. 1 yıl İzmir’de yaşadıktan sonra Almanya’ya dönmek istedim. Çünkü ailemden uzak kalmak istemiyordum. Ailem yanımda olmadığı zaman yorulduğumu hissettim. DENEMEKTEN BİR ŞEY KAYBETMEM Ancak İdmanocağı’na gelmen tam da bu süreçteydi.. Transferin nasıl gerçekleşti? O dönem Rize ve Trabzon’da Türk Milli takımının hazırlık karşılaşmaları vardı. Özellikle Trabzon’da Hüseyin Avni Aker’de oynadığım maçı İdmanocağı yetkilileri izlemiş. O gün de 2 gol atmıştım. Şuan Kadın Futbol takımımızın başkanı Hasan Şahinkaya ısrarla Trabzon’a gelmemi istedi. Hasan Hoca bana 1 yıl Trabzon’u dene olmazsa zaten gidersin demişti. Ailemle konuşmuştu. Ancak 2-3 ay düşündüm. Sonrasında denemekten bir şey kaybetmem diye kabul ettim. Bana kimse inanmasa da gerçekten Trabzon’u çok sevmiştim. Ben sakin ve doğallığı seven bir insanım. Babam Kayserili annem Sinoplu.. Belki Karadeniz damarım buradan gelir. BASKETÇİ MİSİN BOKSÖR MÜ? Trabzon’da futbolcu olduğunu söylediğin zaman ne gibi tepkiler alıyorsun? Aslında sadece Trabzon dememek lazım. Genel olarak gittiği her ilde kızlar futbol oynar mı cümlesini duyuyorum. Almanya’da ise futbolcu olduğumu söylesem kimse tepki vermez çünkü orada her ilde 10-15 kadın futbol takımı var.. Türkiye yeni yeni alışmaya çalışıyor. Özellikle şortla sırtımda çantamı gören sporcu olduğumu anlıyordu ancak futbol hiçbir zaman ilk akla gelmiyordu. Sen basketbolcu musun ya da sen boksör müsün diyorlardı (gülerek) AMACIMA YAVAŞ YAVAŞ ULAŞIYORDUM Bunlar farklı duygular nasıl hissediyordun kendini? Maçlarımı izlemeye özen gösteriyorlardı. Bir çok teyzeye torunu al maça gel dediğim bile olmuştur. Keza geldiler. Bu da kızlar futbol oynar mı sorusuna canlı örnek göstermek için en büyük fırsattı. Bazen halı saha maçı da oynuyorum. Bir çok kişi Yavuz Selim’de maçlarımızın ardından bir sonraki maçımızın tarihini soruyordu. Aslında bizim yaptığımız bir farkındalık yaratma çabasıdır. Bir baba kızını almış maçımı izliyor. O kareyi her gözümün önüne getirdiğimde amacıma yavaş yavaş ulaştığımı hissediyorum. DESTEK VE TESİS Trabzon’dan umutlu musun? Bu şehir zaten tüm spor dallarını seven bir şehir. Bu şehirde hangi spordan olursa olsun kesinlikle aile desteği ve tesis yapılandırılması doğru olarak işlevselleştiği taktirde mutlaka başarı gelecektir. Hentbol ve voleybol maçlarını da sürekli takip ediyorum. Voleybol maçlarını izlerken bile yaşlı teyzeleri gördüğümde çok mutlu oluyordum. İNSANLAR TERASLARDAN BİZİ İZLİYOR Play-Off maçlarınızı Çarşıbaşı’nda oynuyorsunuz? Pek izleme şansım olmadı nasıl bir ortam var? Yavuz Selim’de taraftarlar kadar olmasa da gerçekten çok güzel. Yavuz Selim’de normalde oynayacaktık. Ancak doluydu. Ahmet Suat ve ASKF’yi de istemedik. İlk tercih olarak Çarşıbaşı’nı uygun görmüşler. Okullara haber verilmiş. Belediye anons yapmış. Taraftardan enerji muhteşem enerji aldık. Oradaki sahanın etrafında evler var. Her yerden insanların bize baktığını fark ediyordum. Ne olursa olsun bir takıma destek lazım. DOĞADAKİ YEŞİLLİKTEN SAHADAKİ YEŞİLLİĞE Sürekli aile vurgusu yapıyorsun.. Ailelere neler söylemek istersin? Ailelerden çocuklarına güvensinler.. Tabi ki çocuklarını ellerinden tutup parka getirsin, en güzel oyuncukları alsın ancak spor salonlarından kesinle uzak tutmamalarını istiyorum. Bugün futboldan ekmeğimi kazanıyorum. Kendime ait arabam var.. Bunu akıllarına getirsinler. Düşünüyorum da kızımı antrenmana götürüyorum hafta sonu maçını izliyorum.. Sevinsin ya da üzülsün önemli değil.. Topluluk önünde oluşu öncelikle kendine güvenmeyi öğretir. Bundan daha iyi bir duygu olabilir, bir gurur kaynağı olabilir mi. Çocukları sadece doğadaki yeşilliğe değil futbol sahasındaki yeşilliğe de hayran kalmalarına vesile olsunlar. GEL YAŞA GÖR Trabzon deyince aklına ne geliyor.. Buranın ruhu nedir? İlk sene denemek için Trabzon’da kaldın. ikinci senede kalmanı ne sağladı? Karadeniz, Bordo-Mavi, tütün, çay.. Trabzon insanına asi gibi söylemlerde bulunuyor.. Ancak bunu yaşayan insanın söylemesi lazım. Buranın insanı daha çok muhafazakar.. Kendi doğrularının sorgulanmasını pek sevmezler.. Ancak sevmedikleri konuları da delikanlıca söylediğin zaman çok kolay anlayış gösterir bir anda ortamı neşe sarabilir.. Her ülkenin, her bölgenin, her şehrin hatta her mahallenin bir ruhu vardı.. Bir film repliğidir; “Bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir..Burayı seversen burası dünyanın en güzel yeri. Ancak dünyanın en güzel yerini sevmezsen orası dünyanın en güzel yeri değildir” diye.. Ben burayı sevdim.. Ben olduğum yeri severek insanlarına değer vererek, saygı göstererek hayatımı sürdürmeyi severim. Trabzon’a olumsuz ifadeler kullananlara GEL YAŞA GÖR diyerek susuyorum. TÜRK MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLÜĞÜ Antrenörlük kursuna başladın. İlerleyen yıllarda ne gibi hedeflerin var? Futboldan kopacağımı düşünmüyorum. 4 hafta önce antrenörlük kursuna gitmiştim. Bu da Türkiye de ilk defa oldu. UEFA B Kursunda yaklaşık 20 kişiydik. Bedri Rahmi Eyüboğlu Ortaokulu’ndayken de bu kursun faydasını gördüğümü fark ettim. Çocukların gönlünü alabildiğimi fark ettim. 5-6 sene daha futbol oynamayı düşünüyorum. Çünkü bir daha bu hayatı yaşamayacağım. Bir insan bunu sonra yaparım der ve ara verirse bir daha başlayamaz.Onun ardından hemen antrenörlüğü tercih edebilirim. Bir kulübün ya da neden bir milli takımın antrenörü olmak isterim. Hatta 12 yıl formasını gururla giydiğim Türk Milli Takımda antrenör olmak istiyorum. ÖĞRETMENLİĞE GÖZ KIRPTTI 20 sene sonra nerede olmak istiyorsun.. 5 sene önce hiçbir zaman Türkiye’de yaşayacağımı düşünmemiştim. 5 sene de her şey değişti. Hedefim ailemin yanında olmak.. Türkiye de BESYO okuyup beden eğitimi öğretmeni olmak isterim. Hem antrenör hem öğretmen olarak hayatımı idame ettirmek istiyorum. Büyük şehir de kesinlikle yaşamam. Kalabalık insan ortamını sevmiyorum. Belki Karadeniz neden olmasın. Ama bu dediğim 20 sene.. HERHALDE DUYMADIK Almaya ve Türkiye de kadın futbol arasındaki fark? Almanya’da Süper Lig’deki takımlara Kadın Futbol kulüpleri kurulması konusunda direktif gelmişti. Bu uygulamanın Türkiye’de de olmasını istiyorum. Bir zamanlarda Türkiye için de bu uygulamayı söylemişlerdi. Herhalde duymadık!. ÇALIŞAN MUTLAKA BAŞARIR Bedir Rahmi Eyüboğlu Ortaokulu’nu gezdik. Çocuklarla iletişlim kurma şansın oldu.. Neler söylemek istersin? Benim elime bir çok imkan geçti.. İspanya’dan, Amerika’ya bir çok ülkeden teklif aldım. Bir çok ülkeyi gezdim. Türkiye’min bir çok şehrini biliyorum. Kendime ait arabam var.. Çok heyecanlı gözler gördüm. Ben sadece futbolcu olarak karşılarına çıkmadım. Ben sporun her yaşa ait olduğunu savunurum. Ancak öncelik okuldur.. Çünkü ben bugün Almanya’ya gitsem en azından muhasebe bilgim var diyebilirim. Spor vücut için yapılır.. İlk önce kafanın dolu olması lazım.. Çalışan insan bir gün mutlaka başarır.. Çalışsınlar ve sürekli okusunlar.. Ben Almanya’daki okulum buraya denk olmadığı için Türkiye’de de okuyorum. Okumaktan kimseye zarar gelmez.. Bir de sporu eklerlerse gelecek nesillerimiz çok daha donanımlı olacaktır. Karadenizde sonnokta özel haber / Ali Osman YÜRÜK

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
kadınlar 3.liginde play of 3.tur 5 mayısta

Tarafsız sahalarda tek maç eleme usulüne göre oynanacak üçüncü ve son Play-Off turunun eşleşmeleri belli oldu. Bu turda yarı finalistler belli olacak.
Yarı finale kalan 4 takım çift devreli lig usulüne göre karşılaşacak; final grubunda ilk 3 sırayı alan takımlar Kadınlar 2. Ligi'ne yükselecek.
Maç Programı |
5 Mayıs Pazar
⏰ 12:00 ⚽️ Ağaköyspor - Kayseri Gençlerbirliği
Sincan Fatih Stadı / Ankara
⏰ 14:00 ⚽️ Eskişehir Öncü - Turgutlu Belediyespor
Utaş Uşakspor Tesisleri / Uşak
⏰ 14:30 ⚽️ Alibeyspor - Dudulluspor
Şenlikköy Stadı / İstanbul
⏰ 15:00 ⚽️ 1955 Batman Bld. - Şanlıurfa Gençlik
Şılbe Spor Tesisleri 1 Nolu Saha / Diyarbakır

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
2 büyük kulüpten kadın futbol takımlarına jest

Antalya da gerçekleştirilecek olan Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası finallerinde boy gösterecek olan Kayseri Gençlerbirliği ve Denizli Horozkent Spor’a Türkiye’nin 2 büyük kulübünden otobüs desteği geldi.

Kayseri Spor Başkanı Erol Bedir Kayseri Gençlerbirliğine kulübün resmi otobüsüne tahsis etti.Şampiyonluğunu ilan eden Denizlispor ise buna kayıtsız kalmadı ve Horozkent Spor’a finaller için kulübün otobüsünü tahsis etti.

“HER ZAMAN AMATÖRÜN YANINDAYIZ “
Kayserispor Başkanı Erol Bedir konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” Biz Kayserispor olarak Kayseri şehrinin başarısı için çabalıyoruz. Yine bizim gibi, Kayseri için mücadele eden amatör takımlarımız da var. Bunlardan bir tanesi de Kayseri Gençlerbirliği Bayan Futbol takımımız. Türkiye Finallerine kalan bu takımımıza bir jest de biz yapmak istedik. Takım otobüsümüzü finallere gitmeleri için kendilerine tahsis ettik. Her zaman takımlarımızın yanındayız” dedi.
“KAYSERİSPOR’A VE EROL BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Kayseri Gençlerbirliği Bayan Futbol Takımı Başkanı Osman Bahadır Kökoğlu, “ Bu güzel jestten dolayı Kayseri Kulübüne ve Başkan Erol Bedir’e çok teşekkür ediyoruz. Finaller öncesi oyuncularımıza büyük bir moral olacak. Geçen yıl Genç Kızlarda Türkiye Şampiyonu olmuştuk. İnşallah bu yıl hem Genç hem de Yıldız Kızlarda olmak istiyoruz” dedi.

tufan35

MFC Üyesi
Konular
83
MFC Puanı
650
Milli Takım aday kadrosu açıklandı:
A Milli Takımımızın 14-17 Haziran 2019 tarihlerinde Moldova'da oynayacağı hazırlık müsabakalarının aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya davet edilen oyuncular 10 Haziran Pazartesi günü TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanacak.
Kadın A Milli Takımı'nın Moldova maçları aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Kaleciler: Selda Akgöz (Ataşehir Belediye Spor), Fatma Şahin (Beşiktaş)
Defans: Fatma Işik ( FV Löchgau), İpek Kaya ( FC Metz), Kezban Tağ (Kdz.Ereğli Belediye Spor), Berna Yeniçeri (Konak Belediye Spor), Didem Karagenç (Beşiktaş), Medine Erkan (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü)