• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ütopyalar Güzeldir

Konular
55
MFC Puanı
340
tumblr_mih3g08t961r5e6ugo1_500.jpg

Icimde anlamlandıramadıgım belki de anlamlandırmak istemedigim bir huzursuzluk var midemi bulandıran. Cünkü huzursuz oldugumda hep midem bulanır. Güvenin yere düsen bir bardakmıscasına kırılması ve parcalara ayrılması. Agır cekimde. Sonra o parçalar bir bir icime batıyor. Neden diyorum sonra. Neden izin veriyorsun bu kadar acıtması gerekmiyor. Geride bırak. Biz mi biseylerden vazgecemiyoruz yada vazgecmek istemiyoruz bilmiyorum. ”Bilmiyorum” kelimelerin icinde hislerimi en iyi anlatan kelime. Bilmiyorum ve bilmek de istemiyorum. Beynimin icinde bir savas var adeta. Bir düsünce ve o düsünceyi kovmaya çalısan bir sürü baska düsünce. Ama o hepsini bastırıyor. Gözlerimi kapatıyorum sonra. Gözümün önüne tek birsey geliyor. Basa sarıyoruz midem tekrar bulanıyor. Tekrar düsünüyorum. Neden izin veriyorum neden bunun diger düsüncelerimin önüne gecmesini engelleyemiyorum diye. Hicbir seye yaramıyor.

Hic yarayamıyor.

Konular
55
MFC Puanı
340
tumblr_mir50lOffb1r5e6ugo1_500.jpg

Geçtiğimiz yollarda kaybettiklerimizin bize en büyük kötülüğü, kendilerini tekrar tekrar hatırlatmalarıdır. Bir kere kaybetmekle kurtulamadığımız şeylerdir. Yoklukları hayatımızdaki varlıkları haline gelir. Hep ama hep hatırlarız.
N biçim kaybetmektir bu ?

Konular
55
MFC Puanı
340
tumblr_mih337u7JH1r5e6ugo1_500.jpg

Şarkılar, duyguları ifade etmenin en kolay yoludur. Kimseyi incitmezler.
Istemeyen üstüne alınmaz.

Konular
55
MFC Puanı
340

tumblr_mioy4a7sdH1qm7mhco1_500.jpg

Söyledim miydi sana

Bir düş olduğunu onun, ödünç aldığım
Iki beklenti arasında bir düş
Onunla en yakınken uzanıyorum senin yanına
Onunla iç içeyken sarılıyorum sana
Çekilince ondan özlüyorum seni
Çünkü sen
Sen benim sevmemin başlangıcısın olsa olsa.

Konular
2
MFC Puanı
130
ya harbiden utopyalılar harbiden bir başka, tarihlerini okudum da şayet bir gün onlar gibi bir yönetim anlayışı benimsersek gercekten o zaman huzura mutluluğa kavuşabiliriz yaşasın utopyus

Konular
55
MFC Puanı
340

tumblr_mj1izv2Se51rv1u8io1_500.jpg

Ben iki şeyin apansız geldiğine inanırım: Aşk ve ölüm.

Ikisi de geldiğinde git diyemezsiniz. Ikisinin de önemi ve büyüklüğü, belki de geldiklerinde git diyemediğimiz içindir.

Konular
55
MFC Puanı
340
tumblr_mg3yp34fUo1rv1u8io1_500.jpg

Insanlar birbirine mektup yazmalı. Çünkü mektupta sesin tonu belli olmaz. Çünkü mektup düşünülerek yazılır. Birdenbire ağzımızdan kaçan kelimeleri hiçbir şey geri getiremez. Söylediklerimizin üstü çizilemez. Çünkü söylediklerimiz dinlenmeyebilir, sözümüz kesilir, içeriye o anda biri girer, okunan mektup ise mutlaka tamamlanır.

Konular
55
MFC Puanı
340
tumblr_mid4v0RDE21qm7mhco1_500.jpg

Hayat, birbirinden ayırdıklarını, kısa bir müddet için tekrar yakınlaştırır gibi olsa bile, uzun zaman yan yana bırakmıyordu. Geçen günleri bir daha geri getirmek mümkün değildi ve sadece hatıralar, iki insanı birbirine bağlayacak kadar kuvvetli değildi.

Konular
55
MFC Puanı
340
tumblr_mivy6tabxR1rv1u8io1_500.jpg

Çünkü serçe telaşıyla yaşayan kadınlar,
zamanın ağırlığıyla uçabilen büyük kanatlı adamları seçerler.

Konular
55
MFC Puanı
340

tumblr_m9at1v1nBf1qaslx0o1_500.jpg

Kim bilir n gibi sebeplerle tesadüf bizi birleştirdi. Sen beni sevdiğini söyledin, ben buna inandım. Ben de seni seviyordum… Hem nasıl seviyordum… Hislerimde bugün de değişiklik yok. Fakat niçin seviyordum, işte bunu bulamadım ve beni düşündüren, seninle olan hayatımızın devamından şüphe ettiren bu oldu.

RebeLLiouS

Onursal Üye
Konular
4,783
MFC Puanı
17,280
Söyledim miydi sana
Bir düş olduğunu onun, ödünç aldığım
Iki beklenti arasında bir düş
Onunla en yakınken uzanıyorum senin yanına
Onunla iç içeyken sarılıyorum sana
Çekilince ondan özlüyorum seni
Çünkü sen
Sen benim sevmemin başlangıcısın olsa olsa.

Konular
55
MFC Puanı
340
Ayy ben bu sayfayı unutmustum, 2 yıl olmus neredeyse yazmayalı:/

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
sen yazmayı bırakınca Acunn olaya el attı ve arışma çıkardı vallahi geri dön bence : )