Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uzun Saç Kime Yakışır?

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi

Güzel görünen bakımlı, sağlıklı, parlak ve uzun saçlar her kadının en büyük hayalleri arasında. Ancak saçlar ne kadar güzel olursa olsun her zaman her kadına uygun bir şekilde olmayabiliyor ve uzun saçtan daha çok kısa saçın yakıştığı kadınların varlığı bir gerçek.

Çok daha titiz ve uzun bir bakım gerektiren uzun saçlar kariyer kadınlarına veya evde işi başından aşkın kadınlara göre pek uygun değil denilebilir. Uzun saçlara sahip olmak için daha rahat ve saçlarınıza vakit ayırabilir bir yaşantınız olmalı. Halbuki kısa saçlar kolaylıkla şekillendirilebildikleri ve daha kolay bakım yapılabildikleri için meşgul kadınların gözdesi durumunda.

Bunların yanında saçınızın dalgalı, kıvırcık, düz, hacimli, sönük veya diğer şekillerde oluşu da uzun ya da kısa olup olmamaları gerektiğini belirliyor. Dalgalı ve kıvırcık saçlar uzun olmaya daha elverişli iken düz saçların uzun şekilde düzgün tutulabilmeleri için sıkı bir bakım uygulamak mecburi hale geliyor.

Yüz şekliniz uzun, yuvarlak, köşeli veya çok çeşitli olabilir. Saçlarınızın yapısı ve yüzünüzün yapısına göre en uygun uzunluk değişmektedir ve yuvarlak yüzlere uzun saç tavsiye edilirken uzun, ince ve köşeli yüzlere kısa saç önerilmektedir. Ayrıca yüzünüzde lekeler veya saklamak istediğiniz yerler varsa uzun saçlar bu konuda size avantaj sağlayacaktır.

Uzun saçlar her ne kadar gençlikte daha olgun bir görünüm sağlasalar da ilerleyen yaşlarda ise tam tersi bir şekilde sahiplerini daha genç göstermekteler. Bu tercihe göre yapılacak saç uzunluğu sizin sosyal olarak da nasıl bir konumlandırma gerçekleştireceğinizi belirlemektedir.

Unutmayın ki her saç sağlıklı görünmek için bakıma ihtiyaç duyar ancak uzun saçlar daha fazla bakım gerektirir. Uzadıkça uçlara doğru yıpranan saçların her zaman güzel görünmesi için daha fazla vakit ve nakit harcamanız gerektiğini hatırlamalısınız.
 
Üst Alt