• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

vBulletin vBulletin Otomatik Resim Boyutlandırma [Eklentisiz]

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Merhaba sevgili vBulletin severler;

Her forum sahibi mutlaka kendi forumlarında açılan konuların içinde paylaşılan resimleri olduğu büyüklükte kabul etmez. Çok büyük resimler dışa kaydığından görüntü olarak hiç hoş durmadığından eklenti arayışına gideriz genelde, tabi eklenti ile çok daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz ama ben genel olarak eklentiye karşı biri olarak kod kullanmayı tercih ediyorum.

Sizlerde benim gibi bu otomatik boyutlandırmayı eklenti ile değilde kod ile yapmak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğum maddeyi uygulamanız yeterli olur.

1- Kullandığınız temanın CSS alanına aşağıdaki kodu ekleyip kaydedin

Kod:
#posts IMG
{ 
max-width: 750px; width: expression (this.width > 750 ? "750px" : true);
}
#collapseobj_threadreview IMG {    max-width: 750px;    width: expression(this.width > 750 ? 750: true);
}
750'yi siz kendinize göre düzenleyebilirsiniz ancak 750px bana göre idealdir. Siz keyfinize göre bu sayıyı küçültebilir veyahut büyütebilirsiniz.

Hepsi bu kadar.

Kaynak: megaforum.com / Pisadam