Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Warren Murphy

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Jersey City'de doğan Warren Burton Murphy, muhabir ve editör olarak çeşitli gazetelerde çalıştı. Kore Savaşı'ndan sonra politikaya atıldı. "Beraber çalıştığım herkes hapishaneye girince, tanrının bana başka bir iş yapmam için mesaj gönderdiğini hissettim." diyen Murphy, kısa bir sonra ilk Destroyer romanını yazar. Destroyer serisi daha sonra yüzü aşkın romanı bulacaktır.

Çeşitli kolej ve üniversitelerde öğretmenlik yapan Warren Murphy; golf, matematik, opera ve yatırım değişik konulardaki hobilerini ihmal etmez. Mystery Writers of America'nın yönetim kurulunda görev almıştır. Aralarında Mary Higgins Clark, Peter Straub, Susan Isaacs, Lawrence Block, Harlan Coben, Judith Kelman, Mickey Friedman, Dorothy Salisbury Davis, Justin Scott, Stanley Cohen ve Whitley Strieber'in bulunduğu "Adams Roundtable" (New Yorklu Yazarlar Birliği) grubuna üyedir. Murphy, halen Virginia Beach, Virginia'da yaşamaktadır. Yazarın iki romanı Mirasçı ve Öldüren Kuşku adıyla Türkçe'ye çevrilmiştir.
 
Üst Alt