• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Warren Murphy

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Jersey City'de doğan Warren Burton Murphy, muhabir ve editör olarak çeşitli gazetelerde çalıştı. Kore Savaşı'ndan sonra politikaya atıldı. "Beraber çalıştığım herkes hapishaneye girince, tanrının bana başka bir iş yapmam için mesaj gönderdiğini hissettim." diyen Murphy, kısa bir sonra ilk Destroyer romanını yazar. Destroyer serisi daha sonra yüzü aşkın romanı bulacaktır.

Çeşitli kolej ve üniversitelerde öğretmenlik yapan Warren Murphy; golf, matematik, opera ve yatırım değişik konulardaki hobilerini ihmal etmez. Mystery Writers of America'nın yönetim kurulunda görev almıştır. Aralarında Mary Higgins Clark, Peter Straub, Susan Isaacs, Lawrence Block, Harlan Coben, Judith Kelman, Mickey Friedman, Dorothy Salisbury Davis, Justin Scott, Stanley Cohen ve Whitley Strieber'in bulunduğu "Adams Roundtable" (New Yorklu Yazarlar Birliği) grubuna üyedir. Murphy, halen Virginia Beach, Virginia'da yaşamaktadır. Yazarın iki romanı Mirasçı ve Öldüren Kuşku adıyla Türkçe'ye çevrilmiştir.