• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır?

Konular
625
MFC Puanı
10
Anlık mesajlaşma servisi WhatsApp'ta okundu bilgisi iPhone'da nasıl kapatılır? Bu sorunun cevabını adım adım anlatıyoruz. İşte mavi tik kapatma yöntemi.

whatsapp-mavi-tik.jpg

WhatsApp geçtiğimiz aylarda okundu bilgisi özelliğini devreye sokmuştu. Göndermiş olduğunuz mesajların okunup okunmadığı mavi tik işareti ile öğrenebiliyordunuz. Kullanıcılarının büyük bir bölümünün hoşuna gitmeyen mavi tık özelliğini kapatmak mümkün.
Bu haberimizde WhatsApp'ta okundu bilgisi iPhone'da nasıl kapatılır? Soruna cevap veriyoruz. İşte can sıkan WhatsApp mavi tik kapatma yöntemi.
Adım Adım WhatsApp Mavi Tik Kapatma

1. Adım: iPhone’da WhatsApp uygulamasını açın. Uygulamanın alt bölümünde bulunan “Ayarlar” bölümüne tıklayın.

whatsapp-mavi-tik.PNG

2. Adım: Ayalar menüsünde bulunan “Hesap” bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Gizlilik” bölüme girin.

whatsapp-mavi-tik-2.PNG

3. Adım: Gizlilik bölümünde yer alan “Okundu Bilgisi” seçeneğini pasif hale getirin.

whatsapp-mavi-tik-3.PNG

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra artık Okundu Bilgisi yanı mavi tık karşı tarafa iletilmeyecek.