• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Wilbur Smith - Nehir Tanrısı / Nehir Tanrısı (İngilizce) / Kitap kelimelerinin

Konular
12,578
MFC Puanı
2,330
İlk Macmillan tarafından 1993 yılında yayınlanan, Nehir Tanrısı onun Mısırlı serisi Wilbur Smith'in ilk kitap. Şimdi bugün birçok yazar arasında bir edebiyat klasiği olarak kabul edilen kitabın kendisi üzerinde on ülkede en çok satanlar ve onun en iyi eserlerinden biri birçok Smith hayranları tarafından kabul edilir. Ancak, gerçekten bu 'edebiyat klasiği' kurgu bir dönüm noktası ya da sadece bir Eski Mısır hayatlarına bir görünüm oluşturarak girişimi sinirli. Öncelikle bu yayının aslında Wilbur Smith'in 24 romanı olduğunu işaret etmek akıllıca olacaktır ve bu nedenle oldu Smith hayranları tarafından büyük bir takip almak için bağlı, ancak kendini alkışlanan şöhret layık kitabın kendisi? romanı kendisini bu uygarlığın zafer karanlık yıllarda Eski Mısır'da ayarlanır Yukarı Mısır ve Aşağı Mısır olarak değil nerede. İki ayrı cetveller toprakları yöneten ama ne başkalarının varlığını kabul. Biz ilk Taita, Rab Intef, Yukarı Mısır'da güçlü bir Noble komutasındaki bir hadım köle tanıtıldı. 662 sayfa boyunca, Taita kendini aşırı ayrıntılı olarak bize tanıtır haydutlar çöller ve hırsızlar çalıştırmak ve cinayetler gevşek nerede yayınlanacağını Firavun Mamose düşüş Mısır çalıştıran şu anda Mısır'ın siyasi sıralamalar. Ordu'nun en iyilerinden biri yardımıyla Tanus, eski ihtişamını geri Mısır'a getiren ve genellikle büyük ayrıntı bu rüyalar araştırıyor, ama çünkü onun düşük statüsü, hayalleri Tanus Orsiris arasında festivalinde Firavun kızdırdı ve kadar ilk bakışta hayata görünüyor asla Taita hayalleri verilir İki yıllık bir süre içinde ülkenin tüm haydutlar ortadan kaldırılması ya da ölümle karşı karşıya olacaktır görevi. Bu Taita onun yolculuğa Tanus eşlik bu noktada macera gerçekten başladığı yerde, daha birçok için feryat kalmayacakmış böyle bir ölçüde aksiyon, ölüm, seks ve açıklama karışımları bir epik masal Yukarı Mısır'ın tüm geneline yayılan. hikayeler gitmek, Nehir Tanrısı değil sırf Taita ve Tanus hem girişmek bu büyük macera, aynı zamanda, çünkü o zaman Mısır'da siyasi bakış açıları, son derece ilginç. O Smith Eski Mısır'ın geçmişleri için kapsamlı bir araştırma yapmış olduğu açıktır. hikaye hakkında çok şey belli karakter haline ne veya nasıl bazı heyecanlı hissediyorum bırakarak, en beklenmedik her an olabilir nasıl Olaylar gelişirken olacaktır. Smith gerçekten hayat ve aksiyon dolu bir hikaye yaratarak arsa açısından etkileyici bir hikaye anlatıcısı değil, sadece arıza zordur. bana ancak bu tam bir kurgusal hikaye olup olmadığı idi okuma iken veya bazı olsun vurdu soru Bunun gerçeğine dayanır. Hikayenin sonunda yazar notu, Smith arkeolog Dr Al Simma, tarafından açılan bir mezar kazmaya yardım istendi açıklamaktadır nerede Taita uzun açıklayan adında bir yazar tarafından kaleme alınan olaylar bir hikaye içeren kapalı Alabaster kavanoz genelinde Firavun tahttan indirmek için yola Tanus ve sevgisini Lostris, adlı bir askerin maceralarını. Kendi araştırma sonra ben bu birçok Smith kitabında bu yanlış beyanı eklemek için gerekli hissettim neden olarak biraz şaşkın dururken beni bırakır, yanlış olduğu için bulduk. Bununla birlikte, kendi üssünde Nehir Tanrısı yaşananların gerçek olup olmadığı fantastik bir hikaye. Bu romanın dair beni şaşırtan ilk şey şimdiki odağı. Belki de benim yaşımda kitap doğru benim naif tutum yansıtır, ama tamamen şimdiki zamanda ve ben biraz kafa karıştırıcı buldum itiraf etmelisin zamanlarda yazılmış bu uzun bundan önce bir kitap okudum asla. Bununla birlikte, Taita birçok vesilelerle de dürüst çalışmalarından olmak sonuçta Smith çok daha etkili bir açıklama kullanmanıza olanak sağlar gerçek zamanlı, olayları anlatan anlatı rol oynar. onun için her karakteri canlandırıyor gibi Karakterizasyonu Smith'in hediyeler başka biri açık açıklama sayfasından sonra sayfa, tam. Taita kendini yazılı formu aslında muhtemelen nedeniyle romanın en karakterize kişidir. Alay, zekâ ve hiciv mizah üzerinden kullanılan ve sadece kendisi tüm bu nitelikleri cahil olduğu gibi Taita ile daha yakın bir bağlantı kurmaya kılan üzerinde edilmektedir. Bu kancalar Smith onun kahramanı olan roman ve bağ içine çekmek için kullandığı biri olan, son derece ironik. Onun karakterizasyonu sırasında, Smith dindar olsun, onun karakter kişiliği vermek için çok farklı temalar açılmak için bu zaman kullanır ve sadakat olduğunu Tanus yayıyor veya Lostris bir saflık ve masumiyet. Onun 'kötü adamlar' de her zaman son derece zeki söylemeliyim kendi gündemleri ile tüm son derece etkilidir. Seni beceriksiz goons veya bugünün romancılar çok kullandığınız en kötü karikatürler üzerinde düşünmek için yapılan bir zaman asla yoktur. Smiths onun karakterizasyonu ve onun parlak parsel sırasında fantastik söz oyunları kullanabilirsiniz Ancak rağmen, açıklama sonuçta buna karşı çalışır nedir roman. O olsun veya olmasın altın kumları ile Mısır çöllerinde onun harika bir zemin ve ayar ya da cinayet korkunç ayrıntı, ama dürüstçe bu eser olmadığını, onun aleyhine şeyler açıklayan gelince Smith derece muhteşem. Orada hiçbir eylem olur zamanlarda tüm ve açıklama sonrası açıklama sayfaları ve oldukça dürüst bir şeye çok fazla okumaya zaman onun mide bulandırıcı sadece vardır. Sen sıkılmış duygu ya da zihin sadece başka merak icar yardımcı olamaz.Onun lexis kullanımı son derece yüksek olduğunu ve okurken bu harika, ama sorun o kadar gider ayrıntı miktarı ile ve daha az önemli nesneleri belirli bir arazi hareketli olaylara daha fazla dikkat çekmek bazen yardım ama hissetmiyorum. Bu sadece Nehir Tanrısı sunduğu harika bir hikaye ile yoğun az söylemek yavaş hikayenin akışını, aynı zamanda çatışmalar bozan değil. fasıl sonsuza uzatmak gibi görünüyor zaman kapsamlı bir açıklama da okuyucuya yardımcı olmuyor . Eğer, benim gibi, korkarım, Nehir Tanrısı okumak için çok zaman yok zaman bölüm sonra kitap bölümü okuduktan keyif alıyorsanız sizin için değil. Bölümler ortalama 20 sayfa üzerinde artı ve çok açıklama ile bölüm sona erdiğinde bulmak için sayfaları aracılığıyla flicking zamanlarda kendinizi bulabilirsiniz. Bu sorun ayrıca düz gerçek zamanlı olarak birbiri ardına bölümlerin çoğunluğu ne olduğunu ve devam düzyazı ve bölümler sadece okuyucuların uğruna dahil olduğunu hissediyorum. Hep bölümlerde bir kitap ya da olayların puan bölmek için kullanılır hissediyorum, ama ne yazık ki bu durum burada değil. Smith anlatan büyük ayrıntılı anlatır gibi zamanlarda bölümlerde birçok tarihi ve dini amaçlar için uzamıştır olduğunu ancak söylemek gerekir Eski Mısırlılar kendi günlük iş hakkında gitmek ve nasıl dinin hayatlarında önemli bir noktaya oynadığı şekilde hangi. Eski Mısır kültürü ile aşina olan herkes için, Smith. Yoluyla tüm bu almak fantastik bir iş yok zor, orada birçok okuyucu için bile farkında olmayabilir bazı kim hitap edecek büyük bir okuma olsa da, sonuçta Nehir Tanrısı. Bu sadece özellikle o çocuklarla iyi aşağı gitmek asla kasık parçalanması özellikle de zaman zaman gider grafik açıklaması ile bir yetişkin kitleye hitap açıktır. Bir kez bir ebb bulmak, Nehir Tanrısı bunun uzunluğu rağmen duraksıyor asla ve ben biraz farklı bir şey okuma fantezi Mısır Aşıklar ve macera tutkunları için bu önerilir. Sabır gerçekten bu kitap ile bir erdemdir ve ben yetkili bir okuyucu olduğumu söyleyebilirim ama, okumak için bir aydan fazla sürdü, ama vaktim birçok kitap severler için; Nehir Tanrısı muhtemelen bir hafta geri koyacaktır.