• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 10 mouse sorunu

Konular
8
MFC Puanı
3,380
Frisby marka yeni bir oyuncu mouse aldım. Ama bazen sol tıklayınca algılamıyor. Dosyalara tıklayınca işlemiyor sol tık. Mouse'u başka bir windows 10 kurulu bilgisayarda denedim ve mouse sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Benim kendi Windows 10 olan bilgisayarımda bazen sol tıka basınca çalışmıyor. Çözümü bilen var mı?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Frisby marka yeni bir oyuncu mouse aldım. Ama bazen sol tıklayınca algılamıyor. Dosyalara tıklayınca işlemiyor sol tık. Mouse'u başka bir windows 10 kurulu bilgisayarda denedim ve mouse sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Benim kendi Windows 10 olan bilgisayarımda bazen sol tıka basınca çalışmıyor. Çözümü bilen var mı?
Takviye Güç Geldi (espiri)

1.Aldığın fare'nin niteliği ne? (kablosuz/kablolu)

2.Başka bir pc'deki işletim sisteminde sorunsuz çalışıyor, sen de sorun çıkartıyorsa;

2.1. Aygıt Yöneticisinde, sarı ünlem işaretli bir sürücü var mı? varsa, fare'nin sürücü yazılımını güncelle yada resmi satıcının resmi web sayfasından, fare modeline göre gerekli sürücü yazılımı kur Windows 11 x64 sistemine

2.2.USB 3.0/2.0 yada Type C yuvalarında sorun olmadığından emin ol. (USB yuvalarına yeteri kadar elektrik geliyor mu?, bazen çok nadir de olsa, USB yuvalarına az elektrik gelmesinden (voltaj düşüklüğü/dalgalanmasından) dolayı USB yuvaları gerektiği gibi çalışmaz..

2.3.Fare'nin sol tıklama kapağının altında toz birikimi var mı? Varsa, güzelce mentollü bir ıslak mendil ile kapağı fazla kaldırmadan , bir kürdan yardımı ile o birikmiş tozu alasın.(bütün bu işlemleri yaparken fare'yi sistem'den "AYIR" ne olur ne olmaz)

2.4.Windows görev yöneticisinde arkaplan işlemlerinde anormal bir CPU %'si + RAM kullanımı gözüne sırıtıyor mu? yada hizmet sekmesinde anormallik var mı? Varsa, fare'in sürücü yazılımı ile arkaplan işlemler'den biri kaynak çekişmesi / çakışması durumun'da fare'in buna tepkisi böyle fiziki de olabilir.

Aklıma gelen bunlardır.