• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 11 Görev Çubuğu Siyahı Nasıl Yapılır (karanlık mod olmadan)

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Açıklama:

Windows 11, Görev Çubuğu, Ayarlar, Başlat menüsü, Dosya Gezgini, Menüler, Eylem Merkezi ve işletim sisteminin diğer alanları için varsayılan ayarlarla açık renkli bir temayı kullanır. Şeffaflık ile birleştiğinde açık renkli tema kesinlikle modern görünür.

make-Windows-11-taskbar-black-pic01_thumb.jpg.webp

Çoğu PC kullanıcısı, siyah görev çubuğunu, işinizde daha iyi odaklanmanıza yardımcı olabileceği için beyaz görev çubuğunu da beğenebilir.

Siyah görev çubuğunu kullanan Windows 10 kullanıcıları, Dosya Gezgini, Ayarlar, Menüler ve Desteklenen Uygulamaların rengini değiştirmeden Windows 11 görev çubuğunu siyahı da kullanmayı uygun bulur.

make-Windows-11-taskbar-black-pic02_thumb.jpg.webp

Neyse ki, görev çubuğu rengini değiştirmek kolaydır ve herhangi bir ek araç kullanmadan mümkündür. Windows 11 görev çubuğunu tekrar siyah yapmak için yerleşik ayarları kullanabilirsiniz.

Yöntem 1 :

Windows 11 Görev Çubuğu Rengini Siyah Olarak Değiştirin (koyu mod uygulanmadan)

Windows 11 görev çubuğu rengini siyah olarak değiştirmenin en kolay yolu karanlık temayı kullanmaktır. Ancak, buradaki tek püf nokta, karanlık temanın da Dosya Gezgini ve Uygulamaları siyah renge değiştirmesidir. Bu, birçok kişi için bir sorun olmayabilir, ancak tüm kullanıcıların gün boyunca karanlık temayı kullanmayı sevmeyebilirler.

Görev çubuğunu Black'i karanlık temayı uygulamadan yapmak isterseniz, bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Adım 1:

Ayarlar uygulamasını başlat menüsündeki Ayarlar simgesine tıklayarak veya aynı anda Windows Logo ve I tuşlarına basarak açın. Alternatif olarak, Başlat düğmesine de sağlayabilirsiniz ve ardından aynı açmak için Ayarlar seçeneğini tıklayın.

Adım 2:

Ayarların sol bölmesinde, Kişiselleştirme'yi tıklatın. Sağ tarafta, renkleri tıklayın.

make-Windows-11-taskbar-black-pic1_thumb.jpg.webp

Adım 3:

Şimdi, renginizi seçmek için aşağı açılır menüdeki özel seçeneği seçin.Özel seçeneği seçtiğinizde, iki tane daha seçenek gösterilecektir.

make-Windows-11-taskbar-black-pic3_thumb.png.webp

Adım 4:

Sonra, Varsayılan Windows Modunuzu seçmek için aşağıdaki açılır menüden karanlık seçeneğini seçin ve varsayılan uygulama modunuzu seçmek için aşağı açılır menüden ışık seçeneğini seçin (aşağıdaki resme bakın).

make-Windows-11-taskbar-black-pic4_thumb.png.webp

Adım 5:

Son olarak, aynı sayfada (Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler), görev çubuğunu görmek ve siyah renkte başlatmak / aramak için saydamlık efektlerini kapatın. Herşey gönlünce olsun!

make-Windows-11-taskbar-black-pic5_thumb.png.webp

Görev çubuğu, Başlat menüsü ve Eylem Merkezi şimdi siyah renge bürünecektir. Ancak, Dosya Gezgini, Ayarlar, Menüler ve diğer alanlar açık renkli temayı kullanmaya devam edecektir.

Yöntem 2 :

Karanlık Temayı Kullanarak Windows 11 Görev Çubuğunu Siyah Yapın

Adım 1: Windows 11 ayarlarını açın.

Adım 2: Ayarların sol bölmesinde, Kişiselleştirme'yi tıklatın.

Adım 3: Şimdi, sağ tarafta, renginizi seçin.

make-Windows-11-taskbar-black-pic9_thumb.png.webp

Bu, karanlık temayı veya karanlık modu işletim sisteminde uygular. Yani, başlangıç, görev çubuğu, eylem merkezi, menüler, ayarlar, dosya Gezgini ve desteklenen uygulamalar şimdi siyah renge bürünür.

Adım 4: Son olarak, aynı sayfada, saydamlık efektlerini kapat seçeneğini seçin ve ardından Şeffaflığı kapatın ve görev çubuğunu siyah renge çevirin.

make-Windows-11-taskbar-black-pic10_thumb.png.webp

İpucu:

Parlaklığı, sesi, WiFi ve Bluetooth'u kontrol etmenizi sağlayan eylem merkezini açmak için tüm bildirimleri görüntülemek için Windows Logo + N klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.