• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 11 Upgrade İşlemi, Windows 7 Kullanıcıları İçin Ücretsiz Midir?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Windows-11-logo-full-JPG_thumb.jpg.webp

Açıklama:

PC'lerinin minimum donanım gereksinimlerini karşılaması şartıyla, Windows 11, Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme olduğu bilinen bir gerçektir. Sonuç olarak, Windows 10 kullanıcıları veri ve yüklü programları kaybetmeden Windows 11'e yükseltebilir. Peki ya Windows 7?

Windows 7 PC'nizin ilk önce Windows 11'i çalıştırıp çalıştırmadığını kontrol edin.

Windows 7'den Windows 11'den yükseltmeyi düşünüyorsanız, emin olmak için gereken ilk şey, PC'nizin Windows 11'i çalıştırabilmesidir. Son 64 bit işlemcinin (8. nesil veya daha sonra) ve 4 GB RAM'e ek olarak, PC'nizde Windows 11'i yüklemek için güvenli bir boot ve TPM 2.0 olmalıdır.

PC'niz bu katı gereksinimleri karşılamıyorsa, 14 Ekim 2025'e kadar destekleneceği için Windows 10'a yükseltmenizi önermekteyim.....

Windows 7'den Windows 11'den veri kaybı olmadan yükseltebilir miyim?

Windows 11 için gereksinimleri karşılayacak kadar şanslıysanız, Windows 11'e ücretsiz olarak yükseltebileceğinizi bilmek sizi sevindirecektir. Bununla birlikte, Windows 11'in Windows 7 kullanıcıları için doğrudan bir yükseltme olmadığını, yani mevcut Windows 7 kurulumunuzdan Windows 11'e yükseltemediğiniz anlamına geldiğini unutmayın. Bunun yerine, Windows 11'in temiz yüklemesi yapmanız gerekir. Ancak, kolay bir geçici çözüm Veri kaybetmeden ve yüklü uygulamaları kaybetmeden Windows 7'den Windows 11'den ücretsiz olarak yükseltmenizi sağlar.

Tek yapmanız gereken, Windows 7 kurulumunuzu Windows 10'a yükseltmek. Evet, merak ediyorsanız, Microsoft hala Windows 7'den Windows 10'a ücretsiz yükseltmelerine izin veriyor. Windows 10, PC'nizde ve etkinleştirildikten sonra , Windows'unuzu yükseltin 10'dan Windows 11'e kurulumsuz. Bu geçici çözüm yalnızca 64 bit Windows 7 çalıştıran kullanıcılar için geçerlidir.

32 bit Windows 7'yi çalıştıran kullanıcılar, veri ve yüklü programları tutmak için bu geçici çözümü kullanamazlar. Windows 11 32-bit kullanılamadığından ve 32 bitlik 64 bit yükseltme işlemi desteklenmiyor.Yeni bir donanım satın almanız gerekecek aynen benim gibi....

Windows 7'den Windows 11'den Ücretsiz Olarak Yükseltme Adımları :

Adım 1:

Başka bir şey yapmadan önce Windows 7 PC'nizden önemli verileri yedekleyin.

Adım 2:

Windows 7 PC'nizi Windows 10 Yükseltme Yardımcısı veya Medya Oluşturma aracını kullanarak Windows 10'a yükseltin.

Adım 3:

Windows 10'a yükseltildikten sonra, Windows 10 kopyanızın etkinleştirildiğinden emin olun. Mümkünse, Windows 10 lisansınızı Microsoft hesabınıza bağlamak için bir Microsoft hesabıyla oturum açın (yerel hesabı Microsoft hesabına taşıyın).

Windows Türünüz 32-bit ise (32 bit veya 64 bit Windows 10'u çalıştırıp çalıştığınızı kontrol edin), Windows 10 64-bit'in temiz yüklemesi yapmanız veya Windows 11'in temiz bir kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekir (Windows 11 olarak mevcut değil).

Adım 4:

Son olarak, Windows 10 yüklemenizi Windows 11'e yükseltin.