• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 11 x64 Sistemi İçin Windows 10 Klasik Başlat Menüsü

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Açıklama:

Yeni piyasaya sürülen Windows 11 ile Microsoft yeni bir başlangıç menüsü tanıttı. Şimdiye kadar fark etmiş olabileceğiniz gibi, yeni Başlat menüsü, Windows 10'daki Başlat menüsünden tamamen farklıdır.

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic01_thumb.jpg.webp

Windows 11 ve Windows 10'da Başlat Menüsü

Windows 11'deki yeni Başlat menüsü tamamen farklı bir düzen kullanır. Başlanğıçta sabitlenmiş uygulamaları gösterir ve önerilen ve son öğeler altta görünür. Windows 10'da, Başlat menüsü, soldaki (son kurulmuş ve diğer uygulamalar) uygulamaları gösterir ve sağ taraftaki uygulamaları mozaik ikoncanlar olarak gösterir. Bunun yanı sıra, Windows 11'deki Başlat menüsü, Windows 8 ile tanıtılan small konseptini kullanmaz.

Windows 10'u yıllarca kullanan PC kullanıcıları, Windows 10 tarzı başlangıç menüsü daha özelleştirilebilir, özellikle mozaik ikoncanlar ve canlı mozaik ikoncanlar gibi eski başlangıç menüsünü andırabilir.

Windows 10 Başlat menüsünü seven ve onsuz yaşayamayan biriyseniz, Windows 11'de Windows 10 tarzı Başlat menüsünü almak için şanslınızdır. Neden şanslısınızdır biliyormusunuz, işinizin odak noktası Kayıt Defterinin kendisidir. (aynı zamanda benim de oyuncağımdır Kayıt Defteri)

Kayıt defterinde gerekli değişikliği yaptığınızda, Windows 10 Style Start menüsüne geri dönüş yaparsınız. Ancak, Başlat menüsünü Başlat düğmesini tıklatarak veya Windows tuşuna basarak çağırdığınızda, Başlat menüsü, Başlat düğmesi ortalanmışsa, ekranın sol altından (Windows 10'un varsayılan konumu) görünecektir (resme bakın) altında). Bu nedenle, Windows 11'deki Windows 10 Style Start menüsünü kullanmak istiyorsanız, Başlat düğmesini sola taşımak en iyisidir.

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic1_thumb.jpg.webp

Windows 11'deki Windows 10 Style Start menüsünü geri yüklemek için aşağıda verilen talimatları tamamlayın.

Windows 11'de Windows 10 Tarzı Başlat Menüsünü Geri Getirme İşlemleri (Adımları)

Not:

Windows 10 tarzı Başlat menüsünü geri yüklemek için Windows kayıt defterini düzenlemeniz gerektiğini unutmayın. Lütfen bir şey yanlış gitmeden önce kayıt defterini düzenlemeden önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturun!

Adım 1:

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açmak için aramayı kullanın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yazın ve ardından aynı tuşuna basın.Kullanıcı hesabı kontrol istemini aldığınızda Evet düğmesine tıklayın.

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic2_thumb.png.webp

Adım 2:

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, aşağıdaki anahtar'a gidin.

Kod:
Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

Adım 3:

Sağ tarafta, boş bir noktaya sağ tıkladığınızda, Yeni'yi tıklatın, DWORD 32-bit değeri tıklayın ve ardından ;
Kod:
Start_ShowClassicMode
...

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic3_thumb.png.webp

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic4_thumb.jpg.webp

Adım 4:

Son olarak, Windows 11'de Windows 10 Beğenilen Başlat menüsünü etkinleştirmek için, varsayılan 0'dan 1'e çift tıklayarak ve değer verilerini değiştirin.

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic5_thumb.png.webp

Adım 5:

Eski stil başlangıç menüsünü görmek için, Dosya Gezgini'ni yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak için, İşlemler sekmesindeki görev yöneticisini açın, Windows Gezgini girişine sağ tıklayın ve ardından Yeniden Başlat seçeneğini tıklayın. Aynı sonucu elde etmek için bilgisayarınızı da yeniden başlatabilirsiniz.

get-Windows-10-style-Start-menu-in-Windows-11-pic6_thumb.png.webp

Windows 11 Başlat Menüsünü Geri Yükleme

Eski stil başlangıç menüsünü birkaç gün kullandıktan sonra, Windows 11'in orijinal Başlat menüsünü geri alabilirsiniz. İşte böyle yaptınız aşağıdaki adımları takipleyerek.....

Adım 1: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, sol taraftaki klasörleri kullanarak aşağıdaki yere gidin:

Kod:
Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

Adım 2:

Sağ tarafta, daha önce oluşturulanları arayın ,
Kod:
Start_ShowClassicMode
D-Word değerine sağ tıklayın ve sil komutunu verin yada çift tıklayarak bir olan değeri 0 'a indirin ondalık tabanda...

Adım 3:

Son olarak, görev yöneticisi aracılığıyla Dosya Gezgini'ni yeniden başlatın veya PC'nizi bir kez yeniden başlatın.

İPUCU 1: Sabitlenmiş uygulamaları, başlangıçta sürükleyerek ve bırakarak başlangıcında hareket ettirebilirsiniz.

İpucu 2: Başlat düğmesini ve menüyü görev çubuğunun solundaki sona taşıyabilirsiniz.