• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 7 Belgelerim Sistem Klasöründe İki Adet Masaüstü

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Merhaba,
Ben aranıza(www.megaforum.com) yeni katıldım.Benim bir sorunum var(sorundan çok ufak bir sıkıntı).Sistemin daha önce Windows Vista Home Prenium SP2 TR idi,2009 Yyılında Windows 7 çıkınca direkt windows 7 Ultimate SP1 sistemine geçtim.(Geçiş nedenim vista'nın xp'ye oranla aşırı kaynak tüketmesi ve en ufak bir program hatasında sistemin kararlılığının tepetaklak olması idi....)

Windows 7 Ultimate İşletim sistemini sorunsuz kullanmaya başladım.Ancak daha sonraları(yaklaşık 3-4 ay sonra)
''C:\Users\TRWE_2012'' kök kullanıcı dizininde ''Masaüstü'' ve ''Masaüstü'' adlı iki ayrı Sistem Klasörü olduğunu gördüm.

Masaüstündeki bir dosya/dizin(klasör)/herhangi bir programa ait kısayol....vs gibi nesnelerin normal ''Masaüstü(Bu sistem klasörü simgesel)'' olmadığını, Sistemin bir şekilde oluşturmuş olduğu ikinci ''Masaüstü''(bu sistem klasörü BOŞ KLASÖR SİMGESİ ile temsil ediliyor) sistem klasöründe masaüstündeki tüm nesnelerin burada olduğunu gördüm.Hemen bunları buradan birinci Masaüstü Sistem Klasörüne taşıdığımda masaüstünü kullanamıyorum hiçbir nesneye ulaşamıyorum.Windows Gezgini dahi bütün bileşenler(Kitaplıklar filan) boş görünüyor.Tersini yaptığımda ise sistem sorunsuz ve kararlı çalışıyor.Benim sorum şu bu sorunu nasıl halledebilirim.Bu durum diğer kullanıcı hesaplarında aynı.....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Çözüm:

Sorunun kaynağı Windows Masaüstü dizinin çevre değişkeninin yanlış yol tanımı....Düzeltmek için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakmanız yeterlidir.İşlemden sonra sistem re-start....

1.png

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Çözüm:

Sorunun kaynağı Windows Masaüstü dizinin çevre değişkeninin yanlış yol tanımı....Düzeltmek için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakmanız yeterlidir.İşlemden sonra sistem re-start....

Ekli dosyayı görüntüle 9875