• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows İşletim Sistemlerinde "Geri Dönüşüm Kutusunun" Adının Değiştirilmesi

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Açıklama:

Uzun bir zamandır (Windows XP kurduğumdan beri) bu Geri Dönüşüm Kutusunun, isminin F2(Yeniden Adlandır) yapıp, ismini değiştiremiyordum.Bu da baya bir canımı sıkıyordu.(çünkü bir işletim sisteminin tüm ayarları olmasa da belli başlı ayarlarını değiştirebileyim özgürce)

Sonra internette biraz araştırma yaptım ve istediğim reg kaydını buldum ve uyguladım.....Aşağıdaki resimli anlatımlar bu işlemin uygulaması olup sadece Windows XP değil diğer Windows sürümleri içinde aynen geçerlidir.Zaten diğer sürümlerde Geri Dönüşüm Kutusunun ismi değiştirilebiliyor ama gene siz böyle bilin derim.

Normal Durum:

qd9jjD.jpg

Ekran Görüntüsünde : Ölümsüzler.....! (Efsane 57.Alay....)

Windows Kayıt Defterinin İlgili Kayıt Defter Yedeğini alınması ve kayıt defter hexsel ayarın değiştirilmesi.

İlgili Kayıt Defter Yolu:

Kod:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\Shell Folder

QL1vv3.jpg

Sonuç:

XM299R.jpg

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı