• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows Uyumluluk Asistanı İle Çalışmayan Yazılımı Çalıştırma Adımları

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Merhabalar

Windows XP'de çalışan bir yazılım, Windows Vista/7/8.1/10/11/12'de çalışmayabilir yada çalışmamak için PC Kullanıcısı ile inatlaşabilir.Bu durum'da tüm Windows'larda kurulu gelen, Windows Uyumluluk Asistanı ile yazılım çalıştırılması sağlanabilir.

Adımlar:

1.Adım :

Çalıştırılmak istenen yazılım , sistem'e kurulur.

2.Adım:

WindowLogo+R=Windows Çalıştır kutucuğuna ;
Kod:
C:\Windows\explorer.exe shell:::{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
yazılarak, Tanrı Modu (God Mod) açılır.
1.png

3.Adım:

Açılan Özel Windows Ayar Penceresinde, sağ üstteki arama text kutusuna
Kod:
uyumluluk
sözcük öbeği girilir.
2.png

4.Adım :

Üçüncü adım bulunan sonuca tıklanır.Açılan Windows Uyumluluk Asistanı Sihirbazı'dır.İleri butonuna tıklanır.

3.png

5.Adım :

Windows Uyumluluk Asistanı sistem'de kurulu yazılımları, Program Files dizininden tarar ve bu tarama süresi 2-3 saniyedir.

4.png

6.Adım :

Sizin karşınıza bir liste çıkartır, siz sorunlu yazılım'ı listeden bulursunuz.Sorun programı seçin ve ileri butonuna tıklayın.

5.png

7.Adım : Kırmızı çerçeve içindekine tıklanır.

6.png

8.Adım :

Windows yazılımı inceledi kendisi bu yazılımın Windows XP SP2 modunda çalışmasına karar verdi.

7.png

Şimdi Programı Başlat'a tıklayalım....

8.png
Bingo....! Yazılım çalıştı......!

9.Adım :

1 : Ayarlar bu yazılım için kayıt edilir.
2: Yazılım çalışmazsa farklı bir uyumluluk katman modu seçilir.
3 : Çözüm için Microsoft Sitesine bakılır.

9.png

SONUÇ:

10.png

Son düzenleme: