• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows'da Açılışta Değişen TaskBar Sorunu Ve Çözümü

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
NOT:

Yıllar önce Windows Vista Ultimate SP2 x86 İşletim Sisteminde yaşamış olduğum bir sorunu gene kendim deneme-yanılma yöntemiyle çözmüştüm.Buradaki çözüm tüm Windows sistemlerine uygulanabilir.

Merhabalar

Evet benimde her fani gibi bir işletim sistemiyle ilgili sorunum var.Sorunu şöyle özetleyebilirim(Resimsel Olarak)

Bu benim aşağıda hızlı başlat ikonlarını düzenlediğim taskbar(windows görev çubuğu)

3p9AgM.jpg

Bu da sistemi kapatıp açtığımda veya Oturum kapatıp açtığımda beni deliye çeviren durum (windows varsayılan durum)

nJAE9M.jpg

Çok uğraştım birkaç reg kaydı denedim ama yemedi.Yalnız bu sadece o ilgili hesap kullanıcısıyla ilgili deneme açmalı bir hesap oluşturup denedim sıkıntı yok.Ben bu hesabı silmekte istemiyorum çünkü çok ince ayar var bu hesapta.....

Bu konuda bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler..

Birkaç gün sonra çözümünü kendim bulmuştum.....

Çözümü

Evet Forumdaşlar Ve Misafirler sorunu çözdüm.Birgün başkasının başına gelir diye buraya aktarıyorum.Sakın çalmayın bu bilgiyi başka sitelerde yok ona göre....

1.Win+R basarak açılan Çalıştır Kutucuğuna küçük harflerle regedit yazıp enter tuşuna basın.
2.Açılan Windows Kayıt Defterinde aşağıda verilen resimdeki gibi yolu izleyin.

6yZXmP.jpg

Buradaki Desktop alt anahtarı kilit olduğundan bunun tüm yönetici haklarını Herkes olarak değiştirin.Oturumu kapatıp açın sorun çözülmüştür.

Son söz olarak ......

Sıradan basit bir bilgisayar kullanıcısı kendi sorunu kendi çözebiliyorsa artık o sıradan değil ustalaşma aşamasında olan bir kullanıcı demektir.(Ayamutura)

İşte Sonuç:

9DVdPQ.jpg