• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

WindowsXP-Windows7-Windows8.1-Windows10 Sistem Gereksinimleri Nelerdi?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,092
MFC Puanı
20,830
Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Windows 10 işletim sistemi 29 Temmuz 2015 tarihinde kullanıma açılmış bir işletim sistemidir. Günümüz itibari ile Microsoft firması tarafından verilen güvenlik,güncelleme vb. destekleri devam etmektedir.

Windows 10 işletim sisteminin kurulabilmesi için iki farklı seçenek bulunmaktadır.

Bu seçenekler:

x86 - 32 Bit
x64 - 64 Bit

Windows 10 x86 32 Bit işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

İşlemci : 1 GHz veya üstü bir işlemci

Ram : 1 GB Ram

Hard Disk : 16 GB Hard disk

Ekran Kartı : WDDM sürücüsüne sahip DirectX 9 grafiklerini destekleyen ekran kartı

Windows 10 x64 64 Bit işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

Ram : 2 GB Ram

Hard Disk : 20 GB Hard disk

Ekran Kartı : WDDM sürücüsüne sahip DirectX 9 grafiklerini destekleyen ekran kartı

Windows 10 32 Bit veya 64 Bit işletim sistemini kurmak için yukarıdaki donanım birimlerine ek olarak bilgisayarınızda Usb, CD veya DVD donanım birimlerinden hangisi ile windows 10 işletim sistemini kuracaksanız bu birimlerden birinin olmasıda gerekmektedir

Bilgisayarınızın Windows 10 ile çalışması için gerekli olan en alt donanım birimleri yukarıdaki yazılı olan donanım birimleridir. Eğer bilgisayarınızın daha hızlı yani daha performanslı olarak çalışmasını istiyorsanız daha yüksek özelliklerde donanım birimlerini kullanabilirsiniz.

Windows 8 Sistem Gereksinimleri

Windows 8 işletim sistemi 26 Ekim 2012 tarihinde kullanıma açılmış bir işletim sistemidir. Microsoft tarafından verilen güvenlik,güncelleme vb. destekleri devam etmektedir.

Windows 8 işletim sisteminin kurulabilmesi için iki farklı seçenek bulunmaktadır.

Bu seçenekler:

x86 - 32 Bit
x64 - 64 Bit

Windows 8 x86 32 Bit işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

Windows 8 x64 64 Bit işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

Windows 8 32 Bit veya 64 Bit işletim sistemini kurmak için yukarıdaki donanım birimlerine ek olarak bilgisayarınızda Usb, CD veya DVD donanım birimlerinden hangisi ile windows 8 işletim sistemini kuracaksanız bu birimlerden birinin olmasıda gerekmektedir

Bilgisayarınızın Windows 8 ile çalışması için gerekli olan en alt donanım birimleri yukarıdaki yazılı olan donanım birimleridir. Eğer bilgisayarınızın daha hızlı yani daha performanslı olarak çalışmasını istiyorsanız daha yüksek özelliklerde donanım birimlerini kullanabilirsiniz.

Windows 7 Sistem Gereksinimleri

Windows 7 işletim sistemi 22 Ekim 2009 tarihinde kullanıma açılmış bir işletim sistemidir. Microsoft tarafından verilen güvenlik,güncelleme vb. destekler 14 Ocak 2020 tarihinde sona erdi.

Windows 7 işletim sisteminin kurulabilmesi için iki farklı seçenek bulunmaktadır.

Bu seçenekler:

x86 - 32 Bit
x64 - 64 Bit

Windows 7 x86 32 Bit işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

Ekran Kartı : DirectX 9 grafiklerini destekleyen ekran kartı

Windows 7 x64 64 Bit işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

Ekran Kartı : DirectX 9 grafiklerini destekleyen ekran kartı

Windows 7 32 Bit veya 64 Bit işletim sistemini kurmak için yukarıdaki donanım birimlerine ek olarak bilgisayarınızda Usb, CD veya DVD donanım birimlerinden hangisi ile windows 7 işletim sistemini kuracaksanız bu birimlerden birinin olmasıda gerekmektedir

Bilgisayarınızın Windows 7 ile çalışması için gerekli olan en alt donanım birimleri yukarıdaki yazılı olan donanım birimleridir. Eğer bilgisayarınızın daha hızlı yani daha performanslı olarak çalışmasını istiyorsanız daha yüksek özelliklerde donanım birimlerini kullanabilirsiniz.

Windows XP Sistem Gereksinimleri​

Windows XP 25 Ekim 2001 tarihinde geliştirilen bir işletim sistemidir ve Microsoft tarafından verilen güncelleme vb. destekler 8 Nisan 2014'te sona erdi.

Windows XP işletim sisteminin kurulabilmesi için bir bilgisayarda bulunması gereken en alt donanım birimleri:

İşlemci : 233 MHz veya üstü bir işlemci

Ram : 64 MB veya üstü bir Ram

Hard Disk : 1,5 GB Hard disk

Ekran Kartı : Süper VGA 800x600 çözünürlüğe sahip ekran kartı ve monitör

Bunlara ek olarak bilgisayarınıza Usb, CD veya DVD donanım birimlerinden hangisi ile işletim sistemini kuracaksanız bu birimlerden birinin olmasıda gerekmektedir.

Bilgisayarınıza Windows Xp işletim sistemi kurmak istiyorsanız en alt bu özelliklere sahip bir özelliklere sahip bilgisayarınız olması gerekmektedir. Tabi ki daha yüksek özellikte bilgisayarınız var ise işletim sistemi daha performanslı bir şekilde çalışacaktır.

Kaynak : Microsoft Corp.

Son düzenleme: