Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

WordPress Gravatar nedir?

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Gravatar, 2007 Yılında Tom Preston-Werner tarafından yaratılmış evrensel avatar tanımlama teknolojisidir. İnternet kullanıcıları herhangi bir web servisine giriş yaptığında her seferinde kendine tekrardan yeni bir profil oluşturması gerekiyordu. Daha sonraları Gravatar’ın meydana çıkmasıyla birlikte artık sadece tek bir web sitesi üzerinden profil oluşturmanız ve bu profilinizin mail adresinizi kullandığınız her yer de tanınması Gravatar’ın öne çıkan özelliğidir.

Gravatar Nasıl Kullanılır?

Gravatar’ı önce kullanıcılar için tanımlayalım; bir Gravatar kullanıcısı olmanız için www.gravatar.com internet adresine kayıt olarak, bu kayıt olmuş olduğunuz mail adresiniz için bir profil meydana getirmelisiniz. Profilinizi meydana getirirken aynı zamanda bir de profil fotoğrafı belirlemelisiniz.

Daha sonra başka bir web bloğuna yorum yaparken gravatar içerisinde kullandığınız mail adresinizi girdiğiniz taktirde Gravatar kullanan popüler sistemler hemen sizi tanıyacak ve sizin profilinizle yorumun yayınlanmasına yardımcı olacaktır. Böylece hem kişi resminiz hem de profil sayfanız çok daha ulaşılabilir olacak.

Gravatar Wordpress

Wordpress site sahipleri için Gravatar; wordpress içerisinde gravatar kullanmak oldukça basittir. Tüm Wordpress sürümleri içerisinde gravatar zaten yerleşik olarak gelir. Bizlerin yapması gerekense bu Gravatar özelliğini aktif hale getirmektir. Gravatar’ı wordpress’de kullanmaya başlamak için öncelikle Wordpress kullanım panelinize giriş yapın. Sonra, Ayarlar sekmesi içerisinden varsayılan avatar kısmına geçiş yapın ve buradaki simgeyi Gravatar logosu olarak belirleyin.

Artık wordpress bloğunuza birileri yorum yaptığında sorunsuz olarak karşıdaki kişilerin avatarları görünecektir. Ayrıca ayarlar > tartışma kısmından Gravatar’a dair diğer ayarlamaları da yapabilirsiniz.[/QUOTE]
 
Üst Alt