Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

XenForo Seo Ayarları

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Xenforo Forum yazılımını satın aldınız. Seo ayalarını nasıl yapacağınız hakkında fazla bir bilginiz yoktur. Seo ayarları nasıl yapılır?

Xenforo'nun en büyük özelliklerinden birisi SEO 'ya uyumlu olmasıdır. Google 'ın tavsiye ettiği URL (link) yapısına sahip, Html 5 ile kodlanmıştır. Kullanıcıları için gayet pratik anlaşılabilirdir.

Xenforo SEO Genel Ayarlar

Kurulumu yaparken site başlığı ve site açıklaması girdiğinizde kurulum gerçekleştiğinde Xenforo'nun ilk önemli adımı olan SEO genel ayarlarını gerçekleştirmiş olursunuz. Bu adımları atladıktan sonra Admin panele giriş yaptıktan sonra Anasayfa bölümüne tıklayın >>> Seçenekler >>> Forum Genel Ayarları >>> Kurulum sırasında gerçekleştirdiğiniz title & description bölümünü bu yerde değiştirme imkanına sahipsiniz. Olduğunuz yerin en altına inin dost url 'yi tıklayın. Genel SEO ayarlarınız gerçekleşmiş oldu.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Bu bölüme Admin >>> Anasayfa >>> Seçenekler >>> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tıklayın.
Seçenekler karşınıza gelecek

Dost Url : Tik
Konu başlıklarını Linke uygula: Tik
Diğer seçenekleri arasında sosyal medya sitelerinin butonlarını etkinleştirme vardır. Bu isteğe bağlıdır.

Xenforo Kategori ve Forum Url (Link)

Kategori oluşturduğunuz elle (self url) Xenforo'da verebiliyorsanız. Genelde forum ve kategorileri oluştururken Adı bölümüne Türkçe karakter kullanın ama URL yazarken İngilizce karakter kullanın. I yerine i, Ö yerine O gibi...[/QUOTE]
 
Üst Alt