Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yatak ayırma eşleri birbirinden soğutuyor

Jade

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    30 Kas 2012
  • Mesajlar
    7,557
  • MFC Puanı
    221
  • MFC Seviyesi

Yataklarını ayıran çiftlerin zamanla hem cinsellikten hem de birbirlerine duydukları arzudan yoksun kaldığını belirten uzmanlar, yaş kaç olursa olsun çiftlerin ayrı yatmaması gerektiğini belirtiyor.
Birçok psikoloğa göre ayrı yatmak, ilişkide de ayrılığa davetiye çıkarıyor. Uzmanlara göre ideal bir cinsel yaşam bireylerin cinsel birleşme dışında yatakta birbirlerine dokunmaları, sarılmaları, hissetmeleri ve öpmeleri ile olmaktadır. Buna göre ideal seksin süresi yoktur.
Günümüzde birçok evlilikte zaman zaman ayrı yatmalar olsa da bunun devamlı olması çiftlerin birbirlerine duydukları bağlantının ve buna bağlı olarak aşkın azalmasına neden olacaktır.
Çiftler arasında cinsel birleşmenin yaşanma ihtimali olmasa dahi birlikte yatarak en azından tensel uyumu sağlamaları, tensel birlikteliğin önünü açmaları hem gelecek günlerin hem de ilişkilerini daha sağlıklı olması noktasında yardımcı olacaktır.


Mutlu bir cinsellik sadece yapılan seksin verdiği zevke ve süresine göre ele alınamaz.
Mutlu bir birliktelik tümüyle istenilen seviyeye ulaşan bir birlikteliktir. 
Üst Alt