• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yatırım ortaklığı tekliflerini nasıl değerlendirirsiniz?

aslancan

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Değerli forum üyeleri olası bir girişime katılım arayışı içine gireceğim. Bunun öncesinde basit bir anket ile olası sonuçları değerlendirme ihtiyacındayım. Aşağıdaki bu ankete iki olumlu veya olumsuz cevabınız bana büyük ölçüde ışık tutacaktır. Bu konuda destek verecek olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

[B]A- Bir yatırım önerisi aldığınızda;[/B]
1. Yatırıma yapacağınız katılım miktarı sizin için mümkün ise,
2. Aklınıza gelebilecek tüm detaylarda yeterli güvence mevcut ise,
3. Bu yatırımınız ile kurumsal bir şirketin gerçek hissedarı olacaksanız,
4. Yatırımın finansal yönetimini bizzat siz veya güvendiğiniz kişiler yapabilecek ise,
5. 24 ayda yatıracağınız toplam miktarın en az 10 katını 24 ayın sonunda geri alıp, yaşam boyu da artan şekilde bu getirileri almaya devam edebilecek iseniz,
6. Size bu katılım olanağını önerenleri araştırdığınızda, güvenirlilikte yeterlilik varsa,
7. Size önerilen bu girişim hem size hem de tüm ülkeniz insanlarına yararlı çalışmalar yapacak ve hem katılımcılarına hem de gerçekleştireceği hizmetleri alanlara maddi ve manevi kazanç sağlayacak ise,
Bütçenize uyan bir katılım için olumlu yanıt verebilir misiniz?
B- Geçiminizi kendi çalışmalarınız ile mi sağlamaktasınız?
Lütfen cevaplarınızı
A- Evet veya hayır
B- Evet veya hayır
Şeklinde vermenizi rica ederim.
Saygılarımla.

Konular
14
MFC Puanı
170
5. 24 ayda yatıracağınız toplam miktarın en az 10 katını 24 ayın sonunda geri alıp, yaşam boyu da artan şekilde bu getirileri almaya devam edebilecek iseniz,

boyle bir kar nerde var elmas sirketlerine ortak olsan olmaz ... varsa sen sirketi soyle ben yatırırım...

ben sahsen kendi paramı kendin değerlendiririm... bu ankette mantığa yatan ne var?komin mi kuruluyor anonimmi kommandit mi ? her turlu şirketin iflas ve konkartoda hakkı var nesi mantığıma yatıcak kendim yonetimde değilsem?

paraysa konu kendime guvenirim... guvenenlerin hali ortada.

ve son olarak bu bir anket ama senin merakındaki değil ortak kanı olusturma için yapılmıs profosyonelce hazırlanmıs bir anket senin sahsı yazılarını içermiyor ... sahsi cümlelerini yaz yanıtlarım

uzun uzun yazdımki anket olmasın ....

aslancan

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Çok yüzeysel yaklaşmış olmanıza rağmen, hızlıca bir görüş belirtmeniz için teşekkür ederim. Ne dolandırıcı ne sahtekar değiliz. Hesap doğrudur. Olumlu cevap verenlere tüm detaylar açıklanacaktır. Paranızı yatırmanız ancak sizin kararınıza bağlıdır. Ayrıca yönetime de katılabilirsiniz. Tüm finansal konulardaki imza yetkisi de bende değil katılımcıların belirleyeceği kişiler tarafından kullanılacaktır. Girişimin tüm güvence verecek ön bilgilerini zaten verdim. Bunların aldatıcı olduğunu ispat edemeyecek olanların bu tür yıkıcı beyanları sadece ülkemize kazandırılacak değerlerin daha baştan engellenmesine yol açar. Ben sizin beyanınızı tüm dürüstlüklere rağmen olumsuz yanıtlanmış olarak kabul ediyorum.
Saygılarımla.
aslancan

Konular
14
MFC Puanı
170
Çok yüzeysel yaklaşmış olmanıza rağmen, hızlıca bir görüş belirtmeniz için teşekkür ederim. Ne dolandırıcı ne sahtekar değiliz. Hesap doğrudur. Olumlu cevap verenlere tüm detaylar açıklanacaktır. Paranızı yatırmanız ancak sizin kararınıza bağlıdır. Ayrıca yönetime de katılabilirsiniz. Tüm finansal konulardaki imza yetkisi de bende değil katılımcıların belirleyeceği kişiler tarafından kullanılacaktır. Girişimin tüm güvence verecek ön bilgilerini zaten verdim. Bunların aldatıcı olduğunu ispat edemeyecek olanların bu tür yıkıcı beyanları sadece ülkemize kazandırılacak değerlerin daha baştan engellenmesine yol açar. Ben sizin beyanınızı tüm dürüstlüklere rağmen olumsuz yanıtlanmış olarak kabul ediyorum.
Saygılarımla.
aslancan

iyi okumussan ben dolandırıcı demedim... ama boyle bir kar yok dedim ... buyuk çaplı ticaret yapıyorum nerdeyse cocukluğumdan beri içindeyim .. lakın ben bu karı dolandırıcılıktan baska olguda gormedim diyebilicekken demedim.. sonra ilk mesajında arayıstayım diyorsun bu mesajda kendi şirketin gibi yanıt veriyorsun ... once durust ol sonra ben yorum yapıcam iki yazını okuduğumda mantığa dayanan bi yan goremedim.

aslancan

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Tekrar teşekkür ediyorum. Sizin yaptığınız ticaretteki kar marjının ne ölçüde olduğunu bilemiyorum. Normal ticari hayatta birim mal ve hizmetlerde %25 marjında bir kar payı normal kabul edilebilir. Ancak kuruluş ve işletme sermayesi toplamı esas alınarak belirli bir dönem sonunda yatırılan ile hasıl edilen arasındaki bürüt kar payı bir dönem karı olup birim maliyet ile satış geliri oranlaması bu noktada hatalı olacaktır.
Yatırıma finansman katacak ortaklar arayışındayım. Şirket katılımcılar ile kurulacaktır. İşe ait tüm alt yapı hazır haldedir. Sadece kuruluş ve 24 ay içinde gerekecek işletme sermayesini sağlayacak oluşum için sizlerin değerli yaklaşımlarına ihtiyaç duyduğumdan böylesi bir duyuru yaptım. Küçük katılımları ile geleceklerinde bir ek gelir elde etme arayışında olanlar belki olumlu yaklaşırlar. Olumlu yaklaşım belirtmek ortak olmak anlamına gelmez. Her birey yapacağı yatırımın ne derece sağlam bir yapı içine gireceğini araştırmadan böylesi bir atılımda zaten bulunmamalıdır. Bunları yazmaktayım çünkü sizin olumsuz yaklaşımınızdan mutlaka çok kişi etkilenecektir. Karalama yerine tanıma ve bilgilenmenin daha faydalı olacağı inancındayım.
Saygılarımla.
aslancan.

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Sirkeci'de firmam var ve sirkeci tahtakale istoç perpa ticaret merkezinde çok fazla tanıdığım ticaret ile uğraşan firma var;

Sadece 5.madde olan yatırımınızın en az 10 katını 24 ayda kazanmak bana hiç mi hiç mantıklı gelmiyor.

500 Milyar para yatırıcam 24 ay sonra en az 5 trilyon olacak.

Mantıken ben 500 Milyarımı çıkardığımda aylık ben 187 milyar para kazanmış olurum :) İmkansız değil evet ama yatırım yap kazanla da olacak bir kazanç değil.

Konular
14
MFC Puanı
170
Tekrar teşekkür ediyorum. Sizin yaptığınız ticaretteki kar marjının ne ölçüde olduğunu bilemiyorum. Normal ticari hayatta birim mal ve hizmetlerde %25 marjında bir kar payı normal kabul edilebilir. Ancak kuruluş ve işletme sermayesi toplamı esas alınarak belirli bir dönem sonunda yatırılan ile hasıl edilen arasındaki bürüt kar payı bir dönem karı olup birim maliyet ile satış geliri oranlaması bu noktada hatalı olacaktır.
Yatırıma finansman katacak ortaklar arayışındayım. Şirket katılımcılar ile kurulacaktır. İşe ait tüm alt yapı hazır haldedir. Sadece kuruluş ve 24 ay içinde gerekecek işletme sermayesini sağlayacak oluşum için sizlerin değerli yaklaşımlarına ihtiyaç duyduğumdan böylesi bir duyuru yaptım. Küçük katılımları ile geleceklerinde bir ek gelir elde etme arayışında olanlar belki olumlu yaklaşırlar. Olumlu yaklaşım belirtmek ortak olmak anlamına gelmez. Her birey yapacağı yatırımın ne derece sağlam bir yapı içine gireceğini araştırmadan böylesi bir atılımda zaten bulunmamalıdır. Bunları yazmaktayım çünkü sizin olumsuz yaklaşımınızdan mutlaka çok kişi etkilenecektir. Karalama yerine tanıma ve bilgilenmenin daha faydalı olacağı inancındayım.
Saygılarımla.
aslancan.

sen reklamını yaparken soru yanıtlamak yerine itham ediyorsun ben karalamadım sordum ... sende yanıtla ilk yazdığın da ki lafınla sonraki tutmuyor sa yenıtlamak yerine hala sirektini reklamlamak ve karalama demekle yetinirsen kusura bakmıcan kardes ben soruyorum yanıtla laf salatası ile kafa karıstııp arada reklamını yapıp bak sen bizi karalayorsun deme ...

işim hırdavat toptan .. ithalat ve insaat yapıyorum... daha karlı bi iş var sa ozelden yaz 1 ila 3 m arası nakit yatırırım al sana net rakam madem bu kadar katlıyoruz :D ilk katlamadan sonra yatırımımı 10 katına yukselticem ... bak karalamadım alenen yatırıcam dedim buyur ...

ama hala ilk mailde arastıyıroum niye dedin ..

aslancan

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Israrla görüş bildirmeniz beni mutlu etti. Ancak bu ortamda henüz sizden başka bir kişiden bir ileti alamadım. Bu girişime kalkışmak için çok sayıda kişinin farklı görüşlerine ihtiyaç var. Bu konuda ilerleyen zaman içinde olabilecek gelişmelere göre sizin ile de tanışıp nasip olursa bu girişim için size ve olası katılım adaylarına tüm detayları ve işin fizibilitesini açıklamak isterim.
Saygılarımla.
aslancan