Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yedek parça pazarına iddialı alternatif: YedekParçaÇarşı

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,016
  • MFC Puanı
    124
  • MFC Seviyesi

Yedek parça pazarına iddialı alternatif: YedekParçaÇarşı


Otomobil, motorsiklet ve deniz araçları için yedek parça satışı yapan*Yedekparcacarsi 2016 yılının ilk aylarında kullanıma sunuldu.*Yalçın*Küçük*tarafından kurulan*Yedekparcacarsi.com’un temelleri ise birçok*site ve sanal mağazaya tedarik yapan*Sermayesizticaret.com*sitesine kadar dayanıyor.

Sermayesizticaret sitesini devralarak*17farklı kategoride yüzlerce siteye hizmet vermeye başlayan*Yalçın Küçük, zaman içinde yedek parça kategorisinin diğer kategorilere oranla çok daha hızlı bir şekilde büyüdüğüne şahit olur. Daha sonra ise şirket kararı ile*yedek parçadışındaki kategorileri tasfiye edilir ve Yedekparcacarsi.com macerası bu şekilde başlar.

Yaklaşık bir yıl içinde geliştirilen*Yedekparcacarsi.com, yukarıda da belirttiğimiz üzere geçtiğimiz yılın başlarında kullanıma sunuldu. Şu an için 4 kişilik bir ekip tarafından yönetilen*Yedekparcacarsi, başlangıçta*1 tedarikçi*ve*30*bin*adet ürün çeşidi ile hizmet veriyordu.Aradan geçen zaman içinde hızla büyüyen*Yedekparcacarsi.com, bugün*4 tedarikçi*ve*80*binden*fazla ürün çeşidi ile hizmet vermeye devam ediyor. Otomobil aksesuarları, motorsiklet, deniz araçları,*otolastik, oto yedek parça ve ses/görüntü kategorilerine sahip olan*Yedekparcacarsi.com, ürün sayısı ve tedarikçi artırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Tüm ürünleri için koşulsuz*1 yıl garanti*veren Yedekparcacarsi kargo bedeli olarak*7.50 TL*talep ediyor ve*200 TL*üzeri alışverişlerden kargo bedeli almıyor. Özellikle oto lastik konusunda çalışmalar yapan*Yedekparcacarsi.com,*oto elektrik aksamları ve akü üzerine tedarikçi anlaşmaları da yapmış.

Radyo ve internet reklamlarına yoğunlaşacak

Yapılacak olan ürün eklemelerinin tamamlanmasıyla birlikte toplamda 130 bin ürün rakamına ulaşmayı hedefleyen*Yedekparcacarsi.com, aylık olarak*60ila*80 bin TL*arasında bir ciro elde ediyor. Kendi sitesi haricinde çeşitli pazar yerlerinde de satışlar yapan*Yedekparcacarsi.com kazancının büyük bir kısmını bu sitelere borçlu.Fakat bu düzeni değiştirmek isteyen*Yedekparcacarsi, pazar yerleri yerine kendi sitesine öncelik vererek çeşitli reklam anlaşmaları yapmayı planlıyor. Bugüne kadar hiçbir reklam çalışması yapmayan Yedekparcacarsi, yeni ürünlerin eklenmesi ile birlikte*radyo*ve*internet*reklamlarına yoğunlaşacak. Yedek parça konusunda önemli rakiplere sahip olan Yedekparcacarsi.com,*Aloparca,*Parcamania,*Otostart*ve*Mobil*Oto Servis*gibi önemli platformlarla da yarış halinde.

Yedekparcacarsi.com başarılı bir hizmet sunsa da internet sitesinin ciddi anlamda gelişmesi gerekiyor.*Tasarım*anlamında rakiplerinin gerisinde kalan ve fotoğrafı olmayan ürünler, çakışan kategoriler gibi sorunlara sahip olan Yedekparcacarsi, bu sorunları gidermek için çalışmalar yapıyor.


Webrazzi
 
Üst Alt