Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajları
    9,099
  • MFC Puanı
    24
  • MFC Seviyesi

Yedek parça pazarına iddialı alternatif: YedekParçaÇarşı


Otomobil, motorsiklet ve deniz araçları için yedek parça satışı yapan*Yedekparcacarsi 2016 yılının ilk aylarında kullanıma sunuldu.*Yalçın*Küçük*tarafından kurulan*Yedekparcacarsi.com’un temelleri ise birçok*site ve sanal mağazaya tedarik yapan*Sermayesizticaret.com*sitesine kadar dayanıyor.

Sermayesizticaret sitesini devralarak*17farklı kategoride yüzlerce siteye hizmet vermeye başlayan*Yalçın Küçük, zaman içinde yedek parça kategorisinin diğer kategorilere oranla çok daha hızlı bir şekilde büyüdüğüne şahit olur. Daha sonra ise şirket kararı ile*yedek parçadışındaki kategorileri tasfiye edilir ve Yedekparcacarsi.com macerası bu şekilde başlar.

Yaklaşık bir yıl içinde geliştirilen*Yedekparcacarsi.com, yukarıda da belirttiğimiz üzere geçtiğimiz yılın başlarında kullanıma sunuldu. Şu an için 4 kişilik bir ekip tarafından yönetilen*Yedekparcacarsi, başlangıçta*1 tedarikçi*ve*30*bin*adet ürün çeşidi ile hizmet veriyordu.Aradan geçen zaman içinde hızla büyüyen*Yedekparcacarsi.com, bugün*4 tedarikçi*ve*80*binden*fazla ürün çeşidi ile hizmet vermeye devam ediyor. Otomobil aksesuarları, motorsiklet, deniz araçları,*otolastik, oto yedek parça ve ses/görüntü kategorilerine sahip olan*Yedekparcacarsi.com, ürün sayısı ve tedarikçi artırmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Tüm ürünleri için koşulsuz*1 yıl garanti*veren Yedekparcacarsi kargo bedeli olarak*7.50 TL*talep ediyor ve*200 TL*üzeri alışverişlerden kargo bedeli almıyor. Özellikle oto lastik konusunda çalışmalar yapan*Yedekparcacarsi.com,*oto elektrik aksamları ve akü üzerine tedarikçi anlaşmaları da yapmış.

Radyo ve internet reklamlarına yoğunlaşacak

Yapılacak olan ürün eklemelerinin tamamlanmasıyla birlikte toplamda 130 bin ürün rakamına ulaşmayı hedefleyen*Yedekparcacarsi.com, aylık olarak*60ila*80 bin TL*arasında bir ciro elde ediyor. Kendi sitesi haricinde çeşitli pazar yerlerinde de satışlar yapan*Yedekparcacarsi.com kazancının büyük bir kısmını bu sitelere borçlu.Fakat bu düzeni değiştirmek isteyen*Yedekparcacarsi, pazar yerleri yerine kendi sitesine öncelik vererek çeşitli reklam anlaşmaları yapmayı planlıyor. Bugüne kadar hiçbir reklam çalışması yapmayan Yedekparcacarsi, yeni ürünlerin eklenmesi ile birlikte*radyo*ve*internet*reklamlarına yoğunlaşacak. Yedek parça konusunda önemli rakiplere sahip olan Yedekparcacarsi.com,*Aloparca,*Parcamania,*Otostart*ve*Mobil*Oto Servis*gibi önemli platformlarla da yarış halinde.

Yedekparcacarsi.com başarılı bir hizmet sunsa da internet sitesinin ciddi anlamda gelişmesi gerekiyor.*Tasarım*anlamında rakiplerinin gerisinde kalan ve fotoğrafı olmayan ürünler, çakışan kategoriler gibi sorunlara sahip olan Yedekparcacarsi, bu sorunları gidermek için çalışmalar yapıyor.


Webrazzi