• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yolların Sonu..

diShy

Onursal Üye
Üyelik Tarihi
27 Kas 2009
Konular
32,527
Mesajlar
50,860
MFC Puanı
2,580
Dört ucundan bağlanmış bohçam hazır değil. Aklım yarı yollarda kalmış feleğim gibi hesaplarım da çoktan şaşmış benim.

Ama yine de Sen beni de Kâbe'ye yüz vuran sonra duasını şaşıran bir Mecnun-ı bîçaren kabul et. Yolların sonundayım gidecek yerim yokyolumu açık et.

Hazırlıklarını tamamlamışların tatlı telâşıyla çıkmıyorum bu yola. Ezilmiş hırpalanmışlarla birlikte geliyorum. Küskünlerin yorgunların kafilesindeyim ben de. Kırgınların yaralıların gidecek yeri atacak adımı kalmamışların vurulmuş da ortada kalmışların ölmüş de cenazesi unutulmuşların grubundayım; yolunu şaşırmışların kendisini karanlık bir ormanın ortasında bulmuşların. Dilese de oluvermemişlerden ruhu defalarca yanan derisi diri diri soyulan her defasında bir daha yansın diye bir daha yenilenlerindenim. Hiç yara almam sanırken aldığım yaralarımdan tanınırım belki. Yürümeye mecali kalmamış da iki koluna girip sürüklenen hastalar kafilesine kaydedilmiş olmalı adım.

Bu halde bilmiyorum ki neyi götürür neyi bırakırım? Ne'den bütünüyle kopar neye gönülden bağlanırım? Neyi tanır neyi hatırlarım? Neyi unutur neyi şaşırırım? Gidip de geri dönemem belki nutkum tutulur görüp de konuşamam. Taş kesilirim iki sözü bir araya getirip de anlamlı bir cümle kuramam başına büyük bir harf sonuna nokta koyamam.

Gördükten sonra yazamam ihtimal. Olsun aklıma düşen cümleyi kaydetmeyivereyim bu kez de. Yanıma kâğıt ve kalem almayacak denli dünya yüklerinden soyunarak eş dostla çoluk çocuk konu komşuyla bir daha hiç dönmeyecekmiş gibi vedalaşarak ve gerçekten de geri dönen bu giden olmayarak yani en fazla da ben ben'le vedalaşarak; dünyaya dair bütün tanışıklıklardan sıyrılarak yepyeni bir yüzle yepyeni bir giyimle gireyim yola.

Değil mi ki insanın insana insanın hayvana kurda kuşa börtü böceğe dala ota yaprağa taşa toprağa en önemlisi insanın kendi kendisine zerre miskal zarar vermesinin yasaklandığı o yere gidiyorum ben. Hayatın beni yorduğunu sağır sultanlar duymuşken bu dünyada gidebileceğim tek yere varlığın doğasına kıl kadar müdahalede bulunmayı yasaklayan bir sınır ötesine dönüyorum yüzümü. Varlığı cennet doğasında saklamayı emreden o yerde balçıkla sıvanmış kalbime bir el dokunur elbet gözyaşımı silen bir Kimsesizlerin Kimsesi bulunur.

O sınıra o eşiğe dayanarak şöyle bir bakayım etrafıma başımda akıl gözümde nur kalırsa eğer. Yörüngesini bulmuş o mahşer kalabalığına bakayım da o kıyamet sabahında her bir âdemoğlunun bir zamanlar dünya yaşamında ruhlarına geçirdikleri ten libasının dönüşün hızıyla bir gömlek gibi sırtlardan sıyrılıp bir kenara fırladığını göreyim.

O dönüşte tenlerin sarı kırmızı mavi turuncu ve diğer bütün renkleri öyle hızla birleşsin ki rengârengim önce bembeyaz olsun sonra kurşun gibi bir siyahta dursun. O simsiyahın önünde benim de beni ben yapan yanlarımı yönlerimi renklerimi yok eden farklılıklarımın altını çizen değil onları silen taş rengi toprak rengi yaprak rengi bir gömleğim olsun. Yetmiş iki milletten insanla aynı renge boyanıp aynı yüze sahip olayım kendimi terk edeceğim yörüngeye dâhil olayım. Orada bu dünya ile öbür dünya masiva ile mavera buralar ile öteler asıl ile suret fizik ile metafizik arasında uzanan koridoru açılan kapıyı çekilmiş eşiği uzanan ağacın sınırını işaret taşını ben de fark edebileyim. Gafletle geldim gafletle gitmeyeyim.

Rabbim derin kederler güceniklikler sitemler küskünlükler kırgınlıklar cürümlerim kadar büyük acılar içinde geliyorum. Baştanbaşa hatayım ben de. İyi de benim içimdedir kötü de. Şeytan da benim dilimden konuşur melek de. Habil de benim Kabil de. İsyanım yoktur Sen şahitsin hâşâ ama küstahlığımı gafletimi heveslerimi affet. Kapından çevirme geri. Silme kayıtlarından beni de hesaplarına dâhil et. Bana da kulum de beni de defterine kaydet.

Bana da nasip et. Gidecek yerim yok benim de yolumu açık et.
 
Üst