Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Almanya'dan flaş karar: Schengen'i askıya aldı

ReiS

 ‬
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    17,181
  • MFC Puanı
    6,031
  • MFC SeviyesiAvrupa'da terör saldırısı kaygıları sürerken Almanya, 7-8 Temmuz günlerinde Hamburg kentinde düzenlenecek G20 Zirvesi nedeniyle bugünden başlayarak Schengen uygulamasını askıya aldı. Güvenlik gerekçesiyle verilen kararın 11 Temmuz'a kadar geçerli olacağı belirtildi.

İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de 7-8 Temmuz'da Hamburg'da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'nin güvenliğinin her şeyden önce geldiğini belirterek Schengen uygulalanmasının askıya alınması için Avrupa Komisyonundan onay alındığını kaydetti.

Sputnik'e göre,Schengen vizesi ile havaalanından Almanya'ya yapılan girişlerde bir değişiklik olmayacak ama bir başka Schengen ülkesinden Almanya'ya karayolu ya da demiryolu ile girecek herkesin pasaport kontrolüne tabi tutulacağı belirtildi.

AB kurallarının kriz durumunda ya da güvenlik önlemi gerektiren olaylarda pasaport ya da kimlik kontrolüne tabi olmadan seyahat etmeye olanak veren sistemin bir süre için askıya alınmasına olanak verdiğine dikkat çekildi.
 
Üst Alt