• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Artıları ve Eksileriyle Evlilik..

Futbolcu

MFC Üyesi
Konular
100
MFC Puanı
1,840
Sevgi hayata başlangıç veren, anlam veren en büyük olgudur. Hayvan sevgisi, kardeş sevgisi, dost sevgisi gibi sevgilerle donatılmışken gönlümüz, bunların içinde en anlamlı ve akılda kalan belki de eş/hayat arkadaşı sevgisidir. Diğerlerinde gönlümüze pek söz geçirme ihtimalimiz yokken, bu sevgi garip bir şekilde gelişime ve değişime açıktır.

Günümüzde evlilik, üzerinde çok durulan ve önemi münasebetiyle durulması gereken bir konu... Psikoloji, sosyoloji ve iletişimle özellikle ilgili bu konuda, belki üyeler olarak bizim de birbirimize verebileceğimiz desteğimiz, tüyolarımız, fikirlerimiz olabilir düşüncesiyle bu başlığın bu forumda olmasının uygun olacağını sanıyorum.

Sıkıntıları bastırarak, bunlardan kaçarak değil, bu sıkıntılarla yüzleşerek ve fedakarlığı da göze alarak yapılacak en hoş sohbetlere, çözümlere... diyerek başlayalım bakalım

Buyrun...

Konular
56
MFC Puanı
3,190
Uzun zaman yalnız yaşamış bir adamın evliliğe bakış açısı ne kadar sağlıklı olur bilemem ama nacizane fikrim
paylaşım ve sorumlulukların bir anda artmaya başlıcak..
tek başına karşıladığın hayatı, belki arkasını düşünmeden attığın adımları, artık çokta kolay atamaz duruma geliceksin..
her şeyden önce evlendiğin insana karşı sorumlulukların, kendi ailenin yanında onun ailese olan sorumlulukların..
of of bindikce yük binecek omuzlarına..
akşam arkadaşlarınla uzun saatli süren koyu maç muhabbetleri olmıcak belki artık..
öyle kafana göre arkadaş buluşmalarıda eskisi gibi olmayacaktır muhtemelen..
ama diğer yandan, kendine ait bir ailen..
savruk başıboş bir hayatın yerini, düzenli bi yuvan alıcak..
belki bir süre soran o sorumluluklar bile mutlu etmeye baslayacak seni..
ama yinede bana sorarsan, şimdi bir terazide tarttımda ikisini, bekarlık iyidir be usta :)

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Benim icin hic eksi yani yok, tek Skinti Ailenin yanina Tatile gittinmi 10 gunden fazla kalamamak benim icin:(

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Hep eksi benim icin

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
düzenli beslenmek ve yaşamak için evlilik şart, bu konuda çalışmalarım sürüyor :honk:

eiSy

Emektar Üye
Konular
1,067
MFC Puanı
37,500
Önemli olan mutlu, huzurlu, bir evliliğin olmasıdır

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
177
MFC Puanı
41,950
Yaşamın dayatmalarından biri.. doğ büyü evlen üre öl..