Audi’nin A8 L modeline kablosuz şarj özelliği geliyor

İlda

Özel Üye
Özel Üye
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
16 Haz 2017
Mesajları
9,099
Puanları
0
Audi’nin A8 L modeline kablosuz şarj özelliği geliyor


Alman otomotiv firması*Audi, elektrikli hibrit modeli A8 L e-tron’un artık kablosuz şarj özelliğine de kavuştuğunu resmi olarak duyurdu. Bugüne kadar akıllı telefonların kablosuz şarj edilebilmesini konuşurken, Audi’nin otomobillerinde sürücüyü kablo karmaşasından kurtararak kablosuz şarj özelliğini sunması oldukça yenilikçi bir hamle oldu.

Audi’nin A8 Long versiyonunu, Audi’nin en lüks otomobillerinden biri olarak anmamız sanıyoruz yanlış olmaz. Kablosuz şarj için Audi sahipleri özel bir şarj ünitesine sahip oluyor. Bu ünite, park yeri ya da araç şarj etmek için uygun yerlerdeki zemine yerleştiriliyor. Audi A8 L ise bu ünitenin üzerine park ettiği zaman, elektrikli otomobil otomatik olarak şarj olmaya başlıyor. Yapılması gereken tek şey, Audi A8 L’in ön kaputunun altında bulunan*14.1-kWh‘lık elektrikli motoru tam bu ünitenin üzerine gelecek şekilde aracı park etmek oluyor.

Kablosuz şarj özelliği opsiyonel donanım

Audi A8 L*için gelen bu kablosuz şarj özelliği, aracın opsiyonel bir seçeneği olacak. Bu ekstra donanımın, ilk etapta sadece ekstra donanımlarına para ödemeye daha çok hazır olan pazarlarda sunulması bekleniyor. Beklentilere göre donanım bu yüzden ilk etapta sadece ABD ve Çin pazarlarına sunulacak.

Hibrit bir model olan Audi A8 L,*3 litrelik TFSI V6motoruyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Benzinle çalışan aracın motoru tam442 beygir*gücünde. Bununla birlikte Audi A8 L sadece elektrik gücüyle yaklaşık*50 kilometrelikbir yol kat edebiliyor.*

Webrazzi
 

ReiS

🇹🇷
Co Admin
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
8 Ara 2012
Mesajları
16,716
Puanları
0
youtube sürekli Audi ve mercedes takip ediyorum. Gerçekten, bu iki firma çok kalite arabalar yapıyorlar. Tabi kalite demek para demek :D
 

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi
7 Haz 2017
Mesajları
3,927
Puanları
0
audiyi çok tutmuyorum 8 L fiyatına daha klas kaliteli araclar mevcut bence ama kalitemi kalite ....

tesekkurler
 
Üst