Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bunlar da işe yaramazsa, saçlarınızı kestirin!

DeStina

Her Nasip Vaktine Esirdir
MFC Üyesi
Konum
İzmir
 • Üyelik Tarihi
  9 Haz 2015
 • Mesajlar
  12,429
 • MFC Puanı
  2,960
 • MFC Seviyesi

Bunlar da işe yaramazsa, saçlarınızı kestirin!
Saçlarınızla başınız dertteyse, kırılmış, kurumuş, kötü görünen saçlara sahipseniz, saçlarınızın imdat çığlığını duymuyorsunuz demektir. Size anlatacağımız yöntemleri acil olarak hayata geçirin.


Saçlar size seslenir

Saçlarınızın sizinle konuştuğunu biliyor musunuz? Aslında konuşuyorlar, hem de bağıra çağıra… sürekli kırılan, kopan, solgun, cansız, matlaşmış, şekle girmeyen saçlar, saçın yardım isteme şeklidir. Saçlarınıza acilen destek gerektiğini anlamalı ve ona ihtiyacı olanı vermelisiniz.

Şampuan ve krem

Saçlarınızı yıkarken, her ne kadar saçlarınız kurumuş ve sertleşmiş olsa da, şampuanı saçınıza sürdüğünüzde belli bir yumuşaklık ve dokularında kadifemsi bir hafifleme yaşanır. Eğer bu yumuşamayı hissetmiyorsanız, saçlarınıza sürdüğünüz şampuan seçimi doğru değil demektir.


Saç kreminizin de aynı şekilde saçınıza kullandığınız anda etkili olması gerekir. Hala sertliğini koruyorsa, ürünleri değiştirmelisiniz. Saçınızı durulama aşamasına geldiğinizde, son 10 saniyeyi soğuk suyla tamamlayın. Sıcak su saçın dokusunun gevşemesine ve cansızlaşmasına neden olurken, soğuk su parlak ve daha iyi görünen saçlar için sizi destekler.
Beslenme

Şu detayı hiç unutmayın; saçınıza dışarıdan ne kadar iyi ürünler kullansanız da, eğer beslenme düzeniniz kötü, beslenme alışkanlıklarınız yanlışsa, vücudunuz gibi saçlarınız da kötüleşecektir. Beslenme ve sağlıklı yaşam kurallarının hepsi, saçlarınızın sağlığı için de geçerlidir. Siz belki de bol su içmenin saçlarınız için ne kadar önemli olduğunu bilmiyorsunuz. Artık unutmamalısınız, hem sağlığınız, hem saçlarınız için bol su için!
Ürünler

Saç şekillendirici sert ürünler, içerdikleri kimyasallar, saçlarınızın yağlanmasına, nefes almamasına ve uzun vadede fazlasıyla yıpranmasına neden olur. Saçlarınıza şekil vermek için kullanabileceğiniz pek çok yöntem var. Kimyasallardan, özellikle saçlarınız kötü durumdayken uzak durmalısınız.Kir, toz ve yağ, saçın temizliğini ve saç derisinin nefes almasını engeller. Saçınızı her gün yıkamak kadar, uzun süre yıkamamak da olumsuz etki yapacaktır. Çok sıkı taraklar ve tüm ısıtıcıyla şekil verme işlerimi saçınızı bozar, yıpratır ve kurutur. Mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Kurutma

Saçınızı banyodan çıktıktan sonra önce standart havluyla kurulayın. İyice sıkın ve suyunu havlunun çekmesini sağlayın. Ardından yeni ve kuru bir havlu alın elinize, onu bir boy daha küçük seçebilirsiniz. Havluyla saç diplerinden uçlarına kadar hafif hareketlerle havalandırın.


Böylece saçın %45 kısmını kurutmuş olursunuz. Geri kalan kısmının kendi kendine kurumasına izin verirseniz, saçın içine nemin hapsolması kolaylaşacaktır. Kurutma makinesi ve sıcak saç şekillendiricilerin hepsi saçlarınızı yıpratır, yakar, ve kopartır.Uyku

İyi ve sağlıklı uykular, saçın sağlıklı büyümesi için gereklidir.
Saç bakımı

Saçlarınıza her zaman nazik davranın. Onu tararken, yıkarken ve şekil verirken, ne kadar kırılgan olduğunu unutmayın.
Saç maskeleri

Saçınızı parlak, mutlu ve bakımlı göstermenin yöntemleri arasında dışarıdan gelen destekler elbette önemlidir. Bunun için, saç maskelerini kullanabilirsiniz.

Yumurta saçınız için harika bir besindir. Yumurtanın içeriğindeki o harika vitaminler ve protein, saçlarınızın beslenmesini sağlar. 1 yumurta sarısı ile 3 kaşık zeytinyağını karıştırın, saç diplerine masaj yaparak sürün ve ortalama 10 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın.
Kafa derisinde kuruma varsa, stres veya mevsimsel sorunlar olabilir. 2 yemek kaşığı limon suyu ile eşit oranda su ve zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak yedirin. 20 dakika bekletin. Her zamanki gibi yıkayın.

Yaz boyunca zarar görmüş saçlarınızı kurtarmak için, temiz ve nemli saça ½ fincan bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı karışımını sürün. 20 dakika bekletin ve durulayın.Kıvırcık saçların bakımı için avokadoyu püre haline getirin ve masaj yaparak saça uygulayın. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.Kepekle mücadele için, 1 kaşık saç kremine, 2 kaşık esmer şeker ekleyin ve saç derisine yedirerek masaj yapın. 20 dakika bekleyin ve durulayın.Bu bakımları yapmanıza ve önerilerimize uymanıza rağmen saçlarınızda olumlu yönde bir değişim olmadıysa, saçların yıpranmış kısımlarını kestirin ve iyi bakım yaparak çabuk uzamasını sağlayın. Saçlarınızda yeni bir sayfa açın!
 

Melin

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
------------
 • Üyelik Tarihi
  9 Haz 2013
 • Mesajlar
  184
 • MFC Puanı
  43
 • MFC Seviyesi

bu bilgiler ezelden beri kulağıma küpedir!, ciddi problemim yok ama işte,, saçlarımı kaybetmeyi göze alamam ft j. lopez :D :D
 
Üst Alt