Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çocuk felci için pedal çevirecekler

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Çocuk Felci İçin Sürüyoruz" projesi kapsamında, 11 bisikletçi Gaziantep'ten Samsun'a pedal çevirecek.

Gaziantep'ten 16 Ekim'de yola çıkacak bisikletçiler, çocuk felcine dikkat çekmek ve uluslararası alanda kamuoyu oluşturmak hedefiyle 10 gün boyunca bin 530 kilometre yol katederek, 8 şehre uğrayacak.

İpekyolu Rotary Kulüp Başkanı Işınsu Alpay, yaptığı açıklamada, geçilecek her şehirde projeye destek veren gönüllü bisikletçiler ve üyelerinin Gaziantepli bisikletçileri yalnız bırakmayacağını belirtti.

Bisikletçilerin Adana, Ankara ve Samsun'da koordine edilecek çocuk felci bilgilendirme toplantılarına da katılacaklarını vurgulayan Alpay, 1985 yılında Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Rotary Kulübünün çocuk felcini ortadan kaldırmak için başlattığı kampanyalara dikkat çekmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Alpay, bisiklet turunun ilk durağı Adana'da gerçekleştirilecek basın toplantısına Uluslararası Rotary Başkanı Gary Huang'ın da katılmasının beklendiğini kaydetti.
 
Üst Alt