Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Dalgalı saç ve doğal makyaj hayat kurtarır

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    11 Mar 2015
  • Mesajlar
    5,450
  • MFC Puanı
    1,785
  • MFC Seviyesi

Dalgalı saç ve doğal makyaj hayat kurtarırUzun saça örgü detayı

Uzun saçlılar için de önerilerde bulunan Uğur Alev Yılmaz, at kuyruklarının ve örgü modellerin bu kişiler için daha kalıcı olacağına değiniyor: “Uzun saçlar, doğal şekilde toplandıklarında güzel görünür ve tüm gün bozulmaz. Orta uzunluktaki saçlar da yarım toplanabilir ya da örülebilir. Bu süreçte en önemli konu, yüz şeklinize, saç cinsinize ve boyunuza göre yapacağınız modeller. Bu tür seçimler sizleri mutlu hissettirir.”

Koruyucu ürünler önemli

Saçlarınızın güzel görünmesi için öncelikle, saç cinsinize uyum sağlayacak saç modellerinden birini tercih etmelisiniz. Yaz aylarında saçların kabarmasını ve elektriklenmesini önlemek için koruyucu ürünler kullanılmasını tavsiye eden Uğur Alev Yılmaz, böylece saç modelinizin daha uzun süre düzgün kalacağını belirtiyor.

Makyajınızı abartmayın

Güzel görünmek için natürel bir makyaj yapılması gerektiğini söyleyen Melis İlkkılıç, ciltteki yağı kontrol edecek bir baz kullanılması gerektiğini belirtiyor ve “Baz, formülünde su bulunan ama yağ içermeyen bir nemlendirici olabilir. Fakat cildiniz bronzlaşmışsa, sadece BB krem kullanmanız yeterli olur” diyor.

Yüzünüz çamura dönmesin

SICAK havada pudra kullanımını önermeyen Melis İlkkılıç, bu tür ürünlerin cilt gözeneklerini tıkayacağının ve terlemeyi artıracağının altını çiziyor. Abartıdan uzak, toprak tonlarındaki bir makyajı uygulamanın daha ideal olacağını belirtiyor.


 
Üst Alt