Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Damsız girilmeyen mekanlara dam yardımı yapar mısınız?

Araf

Yasaklandı!
Yasaklandı!
  • MFC Puanı
    47
  • MFC Seviyesi

Şimdi durum şu, bir denizci olarak dünyanın neresine gidersem gideyim eşi benzerini bir başka yerde göremediğim damsız girilmez muhabbeti, hani ahlak bekçiliği vs yapıcaz diye insanlara giyimi yüzünden tekme tokat atan zihniyet var ya bu da kısmen aynı mantalitede bir uygulama. Yani bir akşam eğlenmeye çıkıyorsunuz ya da bir arayışınız var fakat gidilebilecek 10 mekandan 9u buna izin vermiyor, hatta bugüne kadar hayal kahvesine ne zaman motorla gidersem gideyim girebiliyorken motorsuz gittiğimde giremiyorum?

Bende işte bu çaresizlik zamanlarında yoldan rast gele birilerini çevirip içeri girmeme yardımcı olup olamayacaklarını soruyorum, maalesef tablo iç karartıcı, tüm nezaketime ve tatlılığıma rağmen küfür edip tersleyen mi ararsınız, arkadaşımı bırakıp gelicem diyip 45 dakika gelmeyen (beklemiştim) mi yoksa alaya alıp eğlenip geçip giden mi? Bugüne kadar 100 kişiye sormuşumdur bu soruyu belkide ve yalnızca 4 tanesi olumlu geri dönüş yaptı ve maalesef o 4 kişide yabancıydı... Peki içeri girdik de ne oldu yedim mi? sarkıntılık mı ettim? Hayır, isteğe göre bir şeyler ısmarladım sonra o eğlencesine baktı ben eğlenmeme... hatta içlerinden birlikte vakit geçirmek eğlenmek isteyenler dahi oldu, güzelce eğlendik, tanıştık ve gecenin sonunda herkes yoluna gitti... kimisi sadece içeri girmeme yardım edip daha sonra oradan ayrıldı vs...

Soru şu, Size birileri böyle bir talep ile gelse cevabınız ne olurdu?

AnqeL

Gerçekten Melekmiyim ?
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    12
  • MFC Seviyesi

Benim yaklasimimda olumsuz yönde olurdu..Zira karsimdakini tanimiyorum, ve bana yabanci birisi. Hic tanimadigim birisine dam yardimi asla yapmam. Onyargi demeyelim biz buna.. sonucda karsimdaki nasil bi insan bilmiyorum. Katilmi, hirsizmi kötü birimi yada iyi birimi. Risk yerine kafamin rahatligina bakarim..dilin kemigi yok nasil olsa. Iceri giripde basima dert olacagina, hic bulasmam daha iyi. Belki karsimdaki iyi biri olabilir. Ama yinede %50 dir bu durum..

Autocrat

"Korkaklıkta AR İlerlermekte ŞEREF Var"
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    5
  • MFC Seviyesi

araf bu soruyu senin sorduğuna inansım gelmiyor ..

dam konusuna gelince saçma ben bugune kadar dam yuzunden geri cevrilmedim he cevrilicek halde olduğum gunler o mekanlara gitmedim .. biri ile tanısmak için bir mekanda olmana gerekyok

hala anlamadığım bu soru şakamı sen ciddensordunmu?

Buka

αкℓıη ναяѕα, тєк тαкıℓ.
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    163
  • MFC Seviyesi

Acaba Araf da Onurcan gibi başkası adına mı sormuş soruyu diye merak ettim. Bugün karşılaştığım 3. ilginç konu.
cevabım belki başka bi evrende yaşıyor olsaydım evet olabilirdi fakat bu dünyada hayır. Meşrebime uygun düşmez.

Coolumsu

Geçmiş ya da gelecek yoktur., Sadece sonsuz bir ş
MFC Üyesi
  • MFC Puanı
    172
  • MFC Seviyesi

Hayır yapmam. Zaten bu kuralda saçma bir kural..

Pozitivizm

⭐🌟🌠Devil Wears Prada🌠🌟⭐
Süper Moderatör
  • MFC Puanı
    75,350
  • MFC Seviyesi

Para yardımı da yapalım mı:D

Üst Alt