• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Dizi Önerisi- Dahmer..Monster; The Jeffrey Dahmer Story

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
21 Eylül de Netflix platformunda boy gösteren “Dahmer” kısa sürede ilgi odağı haline geldi..

Jeffrey ve kötü kokulu hikayesi onu daha önce bilmeyen ve ilk kez onunla yolu kesişen bir çok insanı derinden etkilerken, onu daha önce duyanlar için ise bu korkunç hikaye ete kemiğe bürünerek bir karabasandan fazlasına dönüşmüş oldu.

Seri katiller hakkında meraklı olanlar bilir ki çoğu benzer yollardan geçmiştir..

Toksik bir ailede büyürler, küçük yaşlardan itibaren fark edilmek isteyen lakin yaşadıkları toplum tarafından görünmez kılınan bu çocuklar uğradıkları zorbalıklara karşı hep savunmasızdırlar. O yüzden çoğu kez tacize uğrar, onları fiziken ve ruhen yaralayan insanların kurbanları haline gelirler. Zamanla insanlardan nefret etmeye, seslerini duymamaya ve hiç biri için üzülmemeye başlarlar..

Büyürken artık av değil vahşi birer avcıya dönüşürler. Bazıları sadece zevk için öldürür bazıları ise ondan alınanları yerine koymak için.. Masum insanları katlederken kendi masumiyetlerinin nasıl çalındığını hatırlar ve daha da nefret kusarlar..

Jeffrey, anne ve babasının mutsuz evliliğinin gölgesinde yalnız bir çocukken bir gün babası onu farklı bir hobi ile tanıştırır.. Çok geçmeden küçük Dahmer gülümsemeye başladığını fark eder..

İlk Cinayetini 18 yaşında işledikten sonra 9 sene sessiz bir döneme girer..

1987 de ise 1991 senesine kadar 16 kişiyi daha vahşice öldürür.. Kalplerini yedikleri olmuştur.. Kurbanlardan ikisi 13 ve 14 yaşındadır.. yani sadece birer çocuktur.

Jeffrey kurbanlarını genelde eşcinsel barından bulur.. Bunlar afroamerikalı ve asya kökenli eşcinsellerdir.. O yıllarda özellikle gay ve göçmenseniz Amerikan Rüyası çarkında ezilmeye mahkumsunuzdur. Sizi kimse duymaz.. Tıpkı diğerleri gibi..

Genellikler evine getirdiği erkekleri para vaadi ile ağına çekip sonra onları öldüren Dahmer, onlarla öldükten sonra birlikte olur.(Nekrofili)

Daha sonra ise onlardan bir parça yiyerek onları bedenine ve ruhuna katar. (Kanibalizm) Böylece onu asla terk edemeyeceklerdir..

Yakalanması uzun sürmüştür çünkü Jeffrey toplumun nasıl insanları görmeyeceğini çok iyi bildiğinden kurbanlarını onların arasından dikkatlice seçer.

Jeffrey Lionel Dahmer 28 sene önce bu dünyadan ayrıldığında sadece 33 yaşındaydı…

Onu izlerken sadece şunu düşündüm.. Farklı bir ailede farklı şartlarda büyüyebilse ve gerçekten sevilseydi yine de bu canavara dönüşür müydü?

O Canavar doğduğu an onunla birlikte mi gelmişti bu dünyaya?
B68B9DE3-8A0B-4C7A-9940-DD9E393D1C88.jpeg

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Seri katil hikayelerini okumaya merak saldığımdan beri en ürkütücü bulduğum kişidir Dahmer.
Öldüreceği kişileri; kimsenin umursamadığı, yokluğunun çok da farkedilemeyeceği kişilerden seçmiş olması bence üstün zekasından değil hayat tarzı itibariyle anca onlara ulaşabilmesinden,.durdurulamaz bir öldürme tutkusu var, korkunç seviyede.

Dizi hemen her sahneyi yakın plan çekerek bizi gerilimin içine sokuyor, rahatsız olmamızı istiyor ve başarıyor. Oyuncula çok iyi. Bu tarz Amerikan dizilerinde cast seçimi ve oyuncu performansları firesiz oluyor zaten.

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Seri katil hikayelerini okumaya merak saldığımdan beri en ürkütücü bulduğum kişidir Dahmer.
Öldüreceği kişileri; kimsenin umursamadığı, yokluğunun çok da farkedilemeyeceği kişilerden seçmiş olması bence üstün zekasından değil hayat tarzı itibariyle anca onlara ulaşabilmesinden,.durdurulamaz bir öldürme tutkusu var, korkunç seviyede.

Dizi hemen her sahneyi yakın plan çekerek bizi gerilimin içine sokuyor, rahatsız olmamızı istiyor ve başarıyor. Oyuncula çok iyi. Bu tarz Amerikan dizilerinde cast seçimi ve oyuncu performansları firesiz oluyor zaten.
Evan Peters zaten muhteşem bir oyuncu .. A.H.S. Bazen sadece onun omuzlarında yükselmiştir.. Çok beğendim performansını.. inanılmazdı.. Çekimlerin atmosferi ve geçişleri de dönemi aşırı yansıtıyordu. Ciddi anlamda bir boğuculuk hissi var gerçekten.. Etkilenmemek elde değildi..

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Evan Peters zaten muhteşem bir oyuncu .. A.H.S. Bazen sadece onun omuzlarında yükselmiştir.. Çok beğendim performansını.. inanılmazdı.. Çekimlerin atmosferi ve geçişleri de dönemi aşırı yansıtıyordu. Ciddi anlamda bir boğuculuk hissi var gerçekten.. Etkilenmemek elde değildi..
Zaten dizi/filmi önce konusu sonra oyuncular dikkat çekiyor,ikisi de iyiyse oooo değmeyin keyfimize: ) Yaratıcılık böyle birşey ❤️

kuslarabenzer

Moderatör
Konular
347
MFC Puanı
31,480
Bu adamın hayatını anlatan kitaplar vs okumuştum, defterimde de pek çok sözü yazıyor gerçekten çok ilginç bir vaka ya, korkunç.

Diziye henüz başlamadım ama izlicem ben de. Teşekkürler paylaşım için :a-(163):

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Aynen Ama kendim için değil filimde karakter ve onun reeldeki karakterlerini için söylüyorum. çok şey olmaması gerek Sevgi,Merhamet,Şefkat
Zaten bu 3 unsuru barındırmış olsalar hem gerçek hayatta,hem de film ve dizilerde hatta kitaplarda böyle psikopat karakterler yer almazdı, aslında biz izlerken sadece seyirci kalıyoruz bide gerçekten bu şekilde olaylara maruz kalanlar, birebir yaşayanlar var,ne yazık ki insanların içinde ki o merhamet yerini psikopatlara bıraktı..

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Bu adamın hayatını anlatan kitaplar vs okumuştum, defterimde de pek çok sözü yazıyor gerçekten çok ilginç bir vaka ya, korkunç.

Diziye henüz başlamadım ama izlicem ben de. Teşekkürler paylaşım için :a-(163):
Ben teşekkür ederim ♥️ Eminim ki Evan’ın performansı ile çok daha fazla etkileneceksin

Son düzenleme: