Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eski devlet baskan'i gozaltinda..

Badem

sεи güℓüиcε Ъεи Ъ¡ℓd¡ģ¡m нεя şεч¡ υиυtuчoяυm . .
MFC Üyesi
Konum
Edirne
  • Üyelik Tarihi
    20 Ocak 2009
  • Mesajlar
    533
  • MFC Puanı
    12
  • MFC Seviyesi

Pakistan'da eski devlet başkanı Pervez Müşerref Hollywood filmlerini aratmayan kaçışından bir gün sonra göz altına alındı.
Polis sözcüsü Nerim İkbal, Pervez Müşerref'in gözaltına alındığını ve cumartesi gününe kadar gözaltında tutulacağını bildirildi. Müşerref'in avukatı Ömer Afzal ise müvekkilinin polise teslim olduğunu kaydetti.

Pakistan basınında yer alan
haberlere göre Müşerref gözaltı süresini 'ev hapsinde' geçirecek. Pakistan yasaları ev hapsinde gözaltı uygulamasına izin veriyor. Pakistan'daki yerel mahkeme dün eski devlet başkanı Pervez Müşerref'in kefalet süresinin uzatılması talebini reddetmiş ve Müşerref'in tutuklanmasına karar vermişti. Pervez Müşerref, karar sonrası korumaları tarafından mahkemeden kaçırılmıştı.

Müşerref, suikasta kurban giden eski başbakanlardan Benazir Butto ile bir aşiret liderinin öldürülmesinde rolü olduğu ve yönetime geldikten sonra bazı hakimleri ev hapsinde tuttuğu gerekçesiyle hakkında açılan üç ayrı davada yargılanıyordu.
 
Üst Alt