Genital estetik amaçla dolgu kullanılabilir mi ?

Cigdem

Kayıtlı Üye
MegaForum Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi :
13 Ocak 2013
Mesajları :
346
Puanları :
280
Genital estetik amaçla dolgu kullanılabilir mi ?Günümüzde dolgu seçenekleri o kadar çoğaldı ki, vücudun hemen her yerinde kullanıma uygun dolgular geliştirilmiş durumda. Genital bölgede de kullanıma uygun dolgu seçenekleri mevcuttur.

Kadınlarda, genital bölgede, sıklıkla pubisin doğal kavsini sağlamak, perinede doğumdan ya da ameliyatlardan kalan çökükleri yara izlerini düzeltmek ve büyük dudakları dolgunlaştırmak, özellikle yaşla birlikte bu bölgede meydana gelmiş olan kırışıkları kaybetmek, daha genç ve canlı bir görünüm sağlamak için dolgular başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca, isteyen kadınlarda cinsel ilişkiden duyulan hazzın artırılması amacıyla G noktası altına da dolgu uygulanabilmektedir. Kadınların birçoğu bu uygulamadan sonra cinsel ilişkiden aldıkları zevkin arttığını ifade etmekteler.

Erkeklerde, penis kalınlaştırmak için dolgu uygulaması söz konusu olmakla birlikte, şekil bozukluklarına neden olabilmesi bakımından tercih edilmemektedir.

Topikal anestezi ile, 15-20 dk süren işlemler, hasta tarafından rahatlıkla tölere edilir ve işlemden sonra hasta yürüyerek çıkıp gidebilir. Minimal kanama, nadiren ödem ve morarma görülse de çok kısa sürede geri döner. Doğru hasta seçimi ve doğru uygulama ile genital dolgular oldukça yüz güldürücüdür.


Op. Dr. Özgür LEYLEK
Medikal Estetik Sertifikalı Tıp Doktoru
 
Üst