Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

HaxBall'da Kalecilik

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Haxball'da Kalecilik Nedir?
Haxball'da kaleci olmak çok zor. Az kişinin kaleci olması buna örnektir. Fw,os,def kadar hiç kaleci yoktur. Çünkü kaleci olmak bazı yetenekler gerektirir. Takımı yöneten isim kalecidir. Ve her kurtarışın bir artı puandır. Haxballda az kalecinin olmasıda kalecilerin önemini kat kat arttırmakta.

Hangi Yetenekler Gerekir?

Uzun süre haxball oynamış olman lazım. En az 6 ay. Topun nereye gideceğini bilmen lazım. Reflex olmadan kaleci olamaz. Topa müdahale etmek için, kendin güven, cesaret lazım. Korkak kaleci hiç bir zaman kaleci olmayı hak etmez. Realde de, haxballda da kaleciler aynı görevi yapar. Takımı kurtarmak ona aittir. İstediği kadar top çıkarsın, 1 kere gol yerse eğer takımda küfürüde yersin, acemide derler, oyunu bırakta derler. Bunlara kulak vermiceksiniz.

Kalecinin Haxballda Ne Önemi Var?
Takımın beyni kalecidir. Eğer bir hata yaparsan takımda huzursuzluk çıkar. Çünkü her suç kalecide aranır. Hiç bir zaman Forvette yada ortasahada suç aranmaz. İşte burda devreye cesaret, güven girecek. Takımı sen yöneteceksin!
 
Üst Alt