Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Huawei, Apple'ı geride bırakmayı başardı!

ultrAs

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
İstanbul
  • Üyelik Tarihi
    1 Haz 2017
  • Mesajlar
    139
  • MFC Puanı
    0
  • MFC Seviyesi

Huawei yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket akıllı telefon satış rakamları konusunda bir ay için Apple'ı geride bırakmayı başardı. İşte Huawei'nin sağladığı başarı!Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi Huawei, özellikle amiral gemisi modelleri ile son dönemde çok daha fazla kullanıcının ilgisini çeken bir marka haline geldi.

Bu nedenle ikinci sırada yer alan Apple ile ciddi bir rekabet içerisinde olan Çinli şirketin, geçtiğimiz yıl Apple'ı geride bırakmayı başardığı ortaya çıktı.

Huawei ile Apple arasında kıyasıya rekabet!

Huawei'nin Ürün Merkezi Direktörü Allen Wang, şirketin geçtiğimiz yıl Aralık ayında yüzde 13.2'lik pazar payına ulaşarak, akıllı telefon satışlarında Apple'ı geride bırakmayı başardığını açıkladı.Geçen yıl toplamda 139 milyon cihaz satışı gerçekleştiren Huawei'nin Honor serisi, şu anda 74 ülkede kullanıcılar ile buluşuyor.

Huawei'nin bazı pazarlarda Samsung'dan bile fazla sattığını iddia eden Wang'ın, bu rakamları paylaşırken hangi raporları baz aldığı ise bilinmiyor.
ShiftDelete
 
Üst Alt