• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İçinizden Geçenler

Charismax

Üyeliği durduruldu!
Konular
3
MFC Puanı
1,990
İstanbul kültürü dünyaya örnek olsada bir istanbul beyfendisi bazen hiç birşeye .. yazarken unuttum iyimi

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
beynimiz sanırım fazla hızlı çalışıyor.. parmaklar klavyede yetişmiyor sanki.. :/

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Bunca karanlıktan bir aydınlık çıkar herhalde..

Konular
17
MFC Puanı
4,260
Ne kadar çaresiz olabilir ki insan ?
Elinden bi'şey gelmez.

Konular
17
MFC Puanı
4,260
İzlemesi keyifli olabilir de tatil günü bu saatte de çalışmaya başlanmaz ki ama ya..!

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Ertelemek, yaşamın mayasını kaçırır.
Kızdıysan bağır, sevdiysen söyle, özlediysen sarıl.

Charismax

Üyeliği durduruldu!
Konular
3
MFC Puanı
1,990
dertsiz başıma dert almakta üstüme yoktur ama ben o dertleri inletiyorum hakkından gelemeyecegim iş yok evelallah?

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
oyundan sıkıldım bayağı bu aralar :( belki ks ii gelir..

Charismax

Üyeliği durduruldu!
Konular
3
MFC Puanı
1,990
bilmiyorum bazen karamsarım bazen iyimser bazendr manyak komple deliyim aslında.. yada akıllı rolünde biriyim veya fazls uçuk marjinal .. öyle bişi

Konular
17
MFC Puanı
4,260
Şu onay gelse de aralarından seçsek artık.
Ne tatilim tatil olacak ne de stresten kurtulacağım.
Hayır bu kadar gerginlikten birine patlamasam bari.

Konular
17
MFC Puanı
4,260
İşin garip tarafı kullanmadığın yıllık izinlerini bu ay içinde kullanman gerek demeleriydi.
Aralık ayında izinde nereye gidilir ki.
Neyse ki aynı dertten muzdarip arkadaşım E. ve haftalık izinlerini birleştirip bize uyduran H. vardı.
Bu 3 silahşörler pardon 3 mizahşörler tamamen İngiliz, Fransız ve Temel 3'lüsüne rakip olabilecek cinstendi.

Kurduğumuz plan ise Aralık ayında çadır kampı kurmaktı.
Öncelikle kararımız Türkiyenin en güzel kamp alanlarından biri olan Bolu / Yedigöller olsa da, uzaklık ve yorgunluk yüzünden vazgeçip daha uzağa gittiğimiz Çanakkalede karar kılındı.
Ama Cuma günü çıkıp ilk geceyi Tekirdağda, yani E.'nin memleketinde geçirirken ilk önce uğradığımız dedesi ve ninesi sayesinde omurilik ameliyatı olan dedemizin o yaşta ve heveste olduğunda insanın nelere kadir olacağının resmiydi adeta.
Belki 100 m2 olan tarlasında envai çeşit meyve ve sebze yetiştirmesini mi, diğer köylere kadar meyvelerini göndermesini mi, yoksa Allah göstermesin ama savaş bile çıksa neredeyse 3 ay geçinebilecekleri kadar dolu olan kilerini mi anlatayım bilemedim.

Ertesi sabah yola çıkarak geldiğimiz Çanakkale merkezde alışverişimiz sonrasında Assos'a geldiğimizde çok sevdik. *Assos gittiğim en Batı olarak da kayıtlara geçti böylece.
Gün güzel devam etmekte iken kaçınılmaz son olan gece oldu.
Çadırımızı denizin yaklaşık 3 mt uzağına kurarak çok gerekli olan dalga sesleri vardı gülüşlerde değil de uykularda mantığı ile uyuyacaktık.
İşin garibi 2 mat ve 3 battaniye ve 2 yastığın olmasıydı çünkü H. yanına sadece üst almıştı :a-(81):
Aralık ayından ve Çanakkaleden ve hatta deniz kenarından bahsediyorken bu tartışmalar arasında ne kadar ısrar etsem de yine de denize 3 mt mesafeden vazgeçiremedim.

Yatmak neyse belki de, E.'nin horlamasına uyanan H.'nin söylenmeleri ve bu söylenmeler ve şiddetinden çadırın bezini yüzüme yapıştıran rüzgar sayesinde tüm gece boyunca yaşadığım en unutulmaz anım "bu tarafım çok üşüdü döneyim de biraz da bu tarafım üşüsün" olayıydı.
Ben hayatımda o kadar üşümedim.

Siz siz olun kamp arkadaşlarınızı iyi seçin.
Çünkü H. en yakın dostum :a-(223):

1 ay geçmeyen boğaz ağrısı ile birlikte sesimin çatallaşması ile dalga geçilmesine alışsam da sesime alışamadım.
Hele ki telefonda dalga geçme düzgün konuş diyenlerden.

Vesselam bazı şeyler güzeldi.
Bazı şeyler unutulmadı.
İyi ki varlar.

*Aralık 2015 / Çanakkale Hatırası.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
image

“Elbette umutsuzluga düşerim bazen.