Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Limon Yağı Faydaları

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,214
  • MFC Puanı
    12,924
  • MFC Seviyesi

Limon yağı bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini içerdiği için özellikle yağlı ciltlerde kullanılması önerilmektedir. Fazla yağ salınımını limon yağı engellemektedir. Sivilce oluşumunu engeller. Selülit bakımlarında da karışımlarınızın içine limon yağı kattığınız taktirde hem dolaşımınız hızlanmış olur hem de fazla yağ salınımı ortadan kalkmış olur. Sağlık içinde kullanılabilir. Ateş düşürücü olarak evde herhangi bir ilaç yokken cilde uygulandığı zaman ateş düşürücü etkiside vardır. Hatta saf limon yağı bulunabilirse gerçekten soğuk sızma elde edilmiş bir saf limon yağı diş beyazlatmada çok etkilidir. Uzun süre kullanıldığında açık renk saçlarda güneşte saçın rengini açtığıda tespit edilmiştir. Ama arkasından bir besleyici bakım yapmaktada fayda var.
Sivilce varsa eğer ciltte bir pamuğun üzerine limon yağını sürerek cilde kompres yaparak uygulamakta fayda var. Çünkü yağı ciltte bırakmamak gerekiyor. Selülit için kullanmayı arzu ediyorsanız birkaç değişik şekilde kullanabilirsiniz. Eğer küvetinizi dolduruyorsanız içine birkaç damla limon suyu damlatabilirsiniz. Dolaşımınızı hızlandırmada etkisi olucaktır. Selülit için zeytinyağı, portakal yağı, zencefil yağının içine ölçeğinizin 1/4'ü kadar limon yağı ekleyebilirsiniz. Aşağıdan yukarıya uygulayabilirsiniz cildinize. Saçlar içinde canlılık ve parlaklık vericektir.​
 
Üst Alt