Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mavi Yasemin/Kashmira Sheth

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi12 yaşındaki Seema Trivedi ailesiyle birlikte yaşadıkları küçük Hindistan kasabasından Amerika’daki Iowa City’ye taşınacaklarını öğrendiğinde, mor renkli mango ağaçlarına, hoş kokulu yaseminlere, muson yağmurlarına ve canlı Pazar yerlerine veda etmesi gerektiğinin farkına varır. Hepsinden önemlisi ardında en sevdiği dostu ve kuzeni Raju’yu da bırakacaktır. Her şeyin çok farklı olduğu Iowa City’de, Seema, kendisini farklı bir dil ve gelenekler içinde bir yabancı gibi hissetmektedir. Ancak bu yabancı topraklara giderek alıştıkça, özgüveni yeniden yeşerir ve Seema eski ve yeni yurdu arasında bir köprü kurabileceğini anlar.

Yalnız kaldığımızda Raju ile ingilizce alıştırma yapıyorduk.Ona söz öbeklerini öğrettim,birini kafaya almak,çocuk oyuncağı, bir de en sevdiğim çuvallamak.
Iowa City'ye gitmeden önceki gün hep birlikte yemeğe oturduğumuzda Raju ile ingilizce konuşmaya başladık.Kaka o kadar şaşırmıştı ki dal dolu kaşığı elinde dondu kaldı.

''Demek ona ingilizce öğrettin,'' dedi bana.
 
Üst Alt