• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Nefis Çiğ Nutella tarifi

Konular
1,897
MFC Puanı
15,160
Nefis Çiğ Nutella tarifi

Başlık iddialı gibi gözükse de, değil. Klasik karışımlarımdan birini yapıyordum yine (muz, agave şurubu/hurma, kakao, badem/fındık ve kombinasyonları şeklinde); bu seferkini biraz değişik yaptım ve ortaya Nutella’yı çok andıran bir lezzet çıktı; paylaşmam lazım bunu dedim. Bir tek kıvamı aynı değil. O da blender’dan dolayı. Tamamen krema kıvamı yapmak için, dakikalarca karıştırmak gerekiyor ki ben gerekli de görmüyorum. Sırf daha kremamsı bir kıvam için, kısıtlı enerjimiz olan elektriği deli gibi harcamak istemediğimden.
Bu arada akçaağaç şurubu (maple syrup) çok lezzetli, doğal bir şeker. Agave şurup yerine kullanabilirsiniz.
Malzemeler:

– 2 avokado
– Yarım su bardağı kakao
– Yarım su bardağı akçaağaç şurubu
– 1 tutam tuz
– 1 yemek kaşığı vanilya özütü
Tüm malzemeyi blender’a veya mutfak robotuna atıp karıştırın. (Bu kısma bayılıyorum Bu malzemelerle, fotoğraftaki gibi iki kase çıkıyor. Çok yoğun olduğu için, kaşık kaşık hepsini bitiremezsiniz bile. Mesela elma dilimlerine süre süre, müthiş bir atıştırmalık olur.