Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Odadan Kaçış Oyunları

sefistan

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    15 May 2014
  • Mesajlar
    9
  • MFC Puanı
    0
  • MFC Seviyesi

Geçen ay bir dergide gördüm, son zamanların modası "odadan kaçış" oyunları, dergide de sektörün lideri MazeUp'la röportaj yapmışlardı. Fotoğrafları falan ilgimi çekti, abimi de kaptım birlikte gittik. Burada bilen de vardır mutlaka bilmeyen de, kısaca özetleyeyim.

Sizi bir odaya kapatıyorlar, odada Osmanlı motifleriyle bezenmiş bir sürü obje var. Kendinizi başka bir alemde gibi hissediyorsunuz. 1 saatiniz var, odadaki tüm bulmacaları çözüp kaşıkçı elması'nı (tabi gerçeği değil :p) bulup odadan kaçmanız lazım.

İşin ilginci biz "oyun oynayan adamlarız, kesin yaparız" falan diyorduk ama pek öyle olmadı, 20'ci dakikada hoparlöre "abi bize bir ipucu versenize yav" diye yalvarıyorduk :D Yardımcı oluyorlar takıldığınız zaman, zaten 2 kere yardım aldık, almasaydık da asla bitiremezdik zamanında sanırım. Ama başardık ve gerçekten acayip eğlenceliydi. Gidenler var mı, konuşalım biraz :D
 
Üst Alt