Ofiste daha bakımlı olmanın tüyoları

Herkül

Canım Dedem
Admin
Üyelik Tarihi
4 Haz 2013
Konular
8,791
Mesajlar
29,712
MFC Puanı
16,330
Ofiste daha bakımlı olmanın tüyoları
hA0C63.jpg

Günün büyük bir kısmını ofislerde geçiren çalışanlar bir süre sonra ofis rahatlığına kendini bırakıp bakımlarını aksatabiliyor. Peki yepyeni bir güne başlamanın heyecanını yansıtabilmek için neler yapılabilir?

Gündüz ve gece bakımını atlamayın

Cildiniz için yapmanız gereken iki önemli bakım kuralı var: Gündüz ve gece yüzünüzü yıkamak ve temizlemek. Sabah yüz temizleyicisine ihtiyacınız yok. Cildinizi suyla yıkayıp nemlendirici ve güneş koruyucu sürmeniz yeterli olacaktır. Makyajınız olmasa bile gece uyumadan önce cildinizi kirden arındırmak için mutlaka temizleyiciyle temizleyin ve ardından kremlerinizi sürün.

Ofis için makyaj alternatifleri

Ofis makyajını her gün farklı ve iddialı şekilde yapmak cildinizi uzun vadede yorup yıpratabilir. Bunun yerine hafif pastel tonlarındaki bir ruj, gözleri daha canlı gösterecek açık renkli farlar ve kapatıcılar, bakışları güçlendirecek maskara kullanmanız yeterli olacaktır. Manikür yaptırmayanlar tırnak parlatıcılarıyla bakımlı ellere kavuşabilir.

Saçlarınızın için öneriler

Saçlarımız ve cildimizin en büyük düşmanı: hava kirliliği. Her gün bakımlı ve temiz saçlarla ofise gitmek istesek de, saçı her gün yıkamak uzun vadede istenilmeyen sonuçlar doğurabilir. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkayabilir ve yıkamadığınız günlerde örgü, topuz ya da saç aksesuarları kullanabilirsiniz.

Bilgisayar ekranından cildinizi koruyun

Uzun süre bilgisayar ekranına bakmak göz çevresinde ve ciltte olumsuz etki bırakır. Bu durumun yaşanmaması için özel üretilen bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Sürekli kapalı alanda kalmanın verdiği havasızlığı yenmek için sık sık mola verin ve arada bir nemlendiricinizi tazeleyin.
 

Sezen

Ne Diyosak O....
Emektar Üye
Üyelik Tarihi
22 Eki 2015
Konular
692
Mesajlar
6,416
MFC Puanı
82,260
kısaca hanımla Mahmudddddddddddd olmayın Ayşe olun artık :D
 
Üyelik Tarihi
1 Tem 2013
Konular
257
Mesajlar
785
MFC Puanı
80
ben cok bakımlı olmak ıstemıyorum pesımı bırakmıyorlar sonra xcvcvbcvvn

demı Elder :)
 
Üyelik Tarihi
1 Tem 2013
Konular
257
Mesajlar
785
MFC Puanı
80
Sezen aşkım gözlerim yeter lan xcvcbcvbvn cok uzerıme geliyorlar sey oluyor sonra (((((:)
 

Qasem

TevhiD , AdaleT , ÖzgürlüK
Üyeliği durduruldu!
Üyelik Tarihi
2 Eyl 2018
Konular
82
Mesajlar
1,599
MFC Puanı
70
:) Mahmudları seviyoz biz :)

Bilgi - İnanç - Eylem
 
Üst