Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paketi açtığında şok oldu!

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi

Sosyal paylaşım sitesinde yaklaşık 2 Bin TL değerindeki cep telefonun 399 TL’ye satıldığını gören S.T. hemen sipariş verdi fakat telefon yerine sahte parfüm geldi.

Benzer şikayetlerde sahte cep telefonu gönderen dolandırıcılar şimdi de sahte parfüm gönderiyor.

Hatay’da yaşayan S.T’nin sikayetvar.com’a gönderdiği şikayete göre 2 Bin TL değerindeki telefonu 399 TL’ye aldığını sandı fakat gelen paketten parfüm çıktı. Şikayetçinin yaşadığı şok bununla da bitmedi çünkü gönderilen parfüm de sahteydi.

“İnternette piyasa değerinin altında ürün görürseniz inanmayın”

İnternette piyasa değerinin çok altında cep telefonu satıldığını görürseniz inanmayın diyen S.T. yaşadığı olayı anlatarak vatandaşları bu tür reklamlara inanmamaları konusunda uyardı: “Sosyal paylaşım sitesinde Samsung Galaxy S3’ün 399 TL’ye düştüğü yazıyordu. Merak edip hemen reklamı tıkladım. Cep telefonunun gerçek fiyatını araştırdığımda 2 Bin TL civarında olduğunu gördüm. Reklamda günlük fırsat olduğu ve ertesi gün böyle fırsatı yakalayamayacağımı düşünerek hemen sipariş verdim. Gelen paketi gelince inceler beğenmez isem almam diyerek kapıdan ödeme seçeneğini kabul ettim. Ama hiç de öyle olmadı. Öyle bir oyunun içine düşmüştüm ki bunu sonradan anladım. Ürün geldi ilk seferde param olmadığı için alamadım ikinci sefer parayı denkleştirdim. Ürünü getiren kişi bana paketi açtırmadı. Açma imkanım olmadığı için kontrol edemedim. Paketi açtığımda ise içinden cep telefonu yerine parfüm çıktığını görünce şok oldum.”

Parfüm de sahte çıktı!

Henüz ilk şoku atlatamayan S.T. paket içerisinden çıkan parfümü eline aldığında ise ikinci bir şok yaşadı. Şikayetçi, “Gelen parfüm berbat kokuyordu. Gerçek fiyatı 160 TL değerindeki parfümün de sahtesini göndermişlerdi. Telefon sipariş ettiğim kişiler telefonlarını açmıyor. Kesinlikle kendilerine ulaşamıyorum. Zaten paketin içerisinde içinde ne bir fatura ne de bir sözleşme vardı” dedi.​
 
Üst Alt