Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Plaj Makyajı

vioLeta

| Az İnsan Çok Huzur |
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    29 Tem 2015
  • Mesajlar
    2,557
  • MFC Puanı
    350
  • MFC Seviyesi

Plajda yoğun kapatıcılar kullanamayacağınız için cilt lekeleri ya da renk eşitsizlikleri gözünüze kötü görünebilir. Bunun için hem güneş koruması olan hem de ton farklılıklarını eşitleyecek renkli nemlendiriciler tercih edebilirsiniz.

Köpük formlu, kapatıcı özelliği bulunan ve yüksek faktörlü güneş koruma etkisi bulunan kremler plaj makyajı için olmazsa olmaz.

Gelelim göz bakımına ve makyajına. Öncelikle göz çevresi çok fazla hassas olduğu için mutlaka güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız.

Koruma faktörü bulunan göz kremini kaş kemiğinden elmacık kemiklerinize kadar uygulamalısınız. Kapatıcı özelliği bulunan renkli göz kremlerini tercih ederek göz altındaki hafif morluklarınızı da yok edebilirsiniz.

Kirpiklerinizin dolgun ve uzun görünmesini istiyorsanız plajda sürebileceğiniz birçok waterproof yani su geçirmez maskara mevcut. Bu tür maskaralar havuza ya da denize girseniz bile kirpiklerinizin akmayacaktır.

Elbette yoğun ve abartılı şekilde değil kirpiklerinizin daha kıvrık ve dolgun olması için hafif dokunuşlarla uygulamanız yeterlidir.

Güneşin zararlı etkilerinden dudaklarınızın da fazlasıyla etkilenir. Dudak çatlakları yaz aylarında çok daha artar ve kötü bir görünüme sebebiyet verir.

Bu yüzden plaj makyajınızın olmazsa olmazı mutlaka lip balmlar yani dudak nemlendiricileri olmalıdır.
 
Üst Alt