Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sağlığınız için renkli yiyin

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,441
  • MFC Puanı
    21,644
  • MFC Seviyesi

Kışın en soğuk günlerinin yaşandığı şu aylardasağlıklı kalabilmemiz için nasıl bir beslenme önerirsiniz? Hangi gıdalara ağırlık vermemiz gerekiyor?


Her mevsimin kendine özgü beslenme stratejileri olmalıdır. Kış gibi hem doğanın hem de bedenin stres altında olduğu zamanlarda bu daha da önem kazanıyor. O nedenle özellikle kışın yiyeceğiniz sebzeleri seçerken çok renkli olanları tercih edin. Sebzeler ne kadar renkli ise besin değerleri de o kadar yüksektir. Günleri değişik renklere ayırın. Bir gün greyfurt mısır golden elma gibi sarı sebze ve meyveler ertesi gün brokoli pırasa ıspanak gibi koyu yeşilleri tüketin. Mümkünse organik gıdalara ağırlık verin.

YOĞURT ÇOK SAĞLIKLI
Yemeklerin yanında bol bol yoğurt yiyin. Çok faydalı bir gıda olan yoğurt; içindeki kalsiyum nedeniyle kemik erimesini önler ve yüksek tansiyon riskini azaltır. Akşam yemeği sonrasındaki lüzumsuz atıştırmalıklardan da uzak durun. Kış gibi hareketin azaldığı iştahın arttığı bir dönemde abur cubur tüketimini kesin.
 
Üst Alt